Yemek odası dekorasyon fikirleri

Salonumuzun en önemli köşelerinden biri de yemek alanıdır. Genelde evlerde ayrı bir yemek odası bulunmadığından yemek masaları salonumuzda yer alır, ancak küçük dokunuşlarla yemek alanınızı ayrı bir köşe haline getirebilirsiniz. Tabi bu noktada yemek masanızın ve mobilyalarınızın salon dekorasyonuna uygun olmasına özen gösterin. Yemek bölümünüzü belirgin bir şekilde ayırmak için farklı bir duvar rengi ve yer döşemesi tercih edebilir, masanın altında ise halı kullanabilirsiniz.

duvar-kagidi

Salonunuzun yemek alanında farklı bir duvar kağıdı kullanarak yemek bölümünüze farklı bir oda hissi verebilirsiniz. Yemek odanızın sınırları belirlerken salonunuzun şekline uygun bir masa seçmeniz yerinde olacaktır. Salon şeklinize göre kare, dikdörtgen veya yuvarlak bir masa seçebilirsiniz.

bank

Küçük bir salonunuz varsa oturma düzenini iyi planlamanız gerekir. Masanın dört bir yanını sandalye ile doldurmak yerine, bir kenarında puf veya bank tercih ederek yemek odanıza ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

ahşap

Mobilyalarınızın cilası, tarzı ve döşeme kumaşları salonun diğer eşyalarıyla uyumlu olmalıdır. Sandalyelerinizin döşeme kumaşı ve rengi oturma grubunuzla bütünlük sağlamalıdır.

yemek-odasi3

Yemek bölümünde önemli olan detaylardan biri de aydınlatmadır. Aydınlatmanın yeterli düzeyde ışık vermesi kafidir. Aydınlatma masanın ortasına gelecek konumda asılmalıdır. Yemek bölümü için küçük bir alana sahipseniz, duvarda geniş bir ayna kullanarak yemek odanıza derinlik katabilir, böylece mekanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA