Yazlık evlerde oturma odası dekorasyonu

Şehrin karmaşasından biraz uzaklaşmak, kafa dinlemek için gittiğimiz yazlık evlerimiz havasıyla olduğu kadar ortamıyla da rahatlatır. Ancak bu ferah, yaz havasını tatmak için illa bir yazlık eve sahip olmak şart değil. Ferah ve aydınlık bir dekorasyonla kışlık evlerinizde de yaz havası estirebilirsiniz. Birkaç ufak dokunuşla evinizde yaz havasını yaşamaya hazır  mısınız? O halde önerilerimize kulak verin.

oturma-odasi-yaz
Yazlık evlerde göz yormayan, huzur verici etkisi olan açık ve pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Yazlık evler dinlenme ve tatil evi olduğundan mobilya seçerken buna uygun karar verilmelidir. Kolay temizlenebilen, kullanışlı ve sade mobilyalar yazlık evler için daha doğru bir seçim olacaktır.

yesil-oturma-odasi

Evinizi canlı ve enerjik bir ortama dönüştürmek için sarı, yeşil ve mavi gibi doğanın çarpıcı renklerini kullanabilirsiniz. Evinizde denizin büyüleyici rengi mavi ve turkuazı tercih ederek serinlik hissi veren ferah bir oturma odası oluşturabilirsiniz.

yazlik-ev-hasir

Hasır mobilya ve aksesuarlar, bambu masa ve sandalyeler ile bahçe ambiyansı yaratabilirsiniz. Hasır sandalye veya abajurlar oturma odanıza otantik bir hava katacaktır.

yazlik-ev

yazlik

Yazlık evlerde en önem vereceğiniz nokta ise konforlu bir alan yaratmaktır. Geniş oturumlu koltuklar, sedirler veya yer minderleri ile keyifli ve rahat bir ortama sahip olabilirsiniz.

oturma-odasi-beyaz

Az eşya kullanarak mekanınızı daha iç açıcı bir hale getirebilir, halılarınızı kaldırarak da ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Böylelikle hareket alanınız da genişlemiş olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA