Yazın taze ve ferahlatıcı etkisini yatak odalarınıza yansıtın

Yazın taze ve ferahlatıcı etkisini yatak odalarınIzda estirmeye ne dersiniz? Yatak odalarının enerjisi insanların enerjisine de yansır.

turkuaz-3

Huzurlu bir uyku ardından güne çok daha enerjik ve keyifli başlanır.  Günün tüm yorgunluğunu attığınız, yepyeni bir güne başladığınız yatak odalarınıza yaz havası getirerek odanızı çok daha romantik ve huzurlu hale getirmeniz mümkün.

Yazı anımsatan renklerin tonlarını yatak odanızın dekorasyonunda kullandığınız zaman ve diğer renklerle doğru birleştirdiğinizde harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle açık mavi, kahverengi ve krem rengi üçlüsü yatak odası için en uygun renk kombinasyonları arasında.

Yaz atmosferini yaratmak için yatak odası dekorasyon fikirlerini odamıza nasıl yansıtabiliriz? Gelin birlikte hazırlıklarımızı yapalım.

Yapı marketlerden bulabileceğiniz çiçekli duvar yapıştırıcıları ile yatak odasında harika bir yaz havası yansıtmak mümkün. Yatağınızın başındaki duvarı, baharı anımsatan çiçekli bir duvar yapıştırıcısıyla süslediğinizde odanıza tazelik ve huzur gelecek, bu duvar yapıştırıcılarıyla yatak başınız çok daha şık bir görünüme kavuşacak.

Yatak odanızın duvar kağıtlarında ya da duvar boyası renginde krem ve bej tonlarını tercih edebilir, turkuaz ve mavi renkte kullandığınız yatak takımlarınız ve aksesuarlarınız ile odanızda ferah bir hava estirebilirsiniz. Yatak odanızın bir duvarını mavi renk tonlarından birini kullanarak, diğer duvarlarını ise beyaz, krem tonlarında bırakacak şekilde boyayabilirsiniz.

Bir diğer farklı hava yaratma yöntemi de yatak odanızda bahar dallarını kullanmak. Yatak başınızı baharı ve yazı buluşturan çiçekli bir döşemelik kumaşla kaplatarak harika bir görünüm yaratabilir, baş ucunuza baş koyacağınız mis gibi kokan canlı çiçeklerle yatak odanıza yaptığınız bu ufak dokunuşu tamamlayabilirsiniz.

Yazın halıları kaldırıp yatak odanızda birbirinden şirin çeşitleri olan renkli, ince kilimlere yer vererek hem ferah hem de farklı bir görünüm oluşturursunuz. Özellikle yaz mevsiminin renklerinden seçilmiş kilimler muhteşem duracak. Odanızda krem ya da beyaz kilim kullanarak dekorasyonunuzu tamamlamak için turkuaz ve mavi renklerde dekoratif eşyalara yer verebilirsiniz. Bu renkler odanıza canlılık katacak.

Güneşi anımsatan sarı renkli abajurlarla odanızda yaz havası estirebilirsiniz. Sarı rengi odalarda yer verilen eşyalarda, yastıklarda da kullanmak mümkün. Dekoratif ürünlerle de bej, krem ve kahverengi bir dekorasyonu tamamlamak için sarı rengi tercih edebilirsiniz. yatak-odasıKrem, kahverengi renklerinin hakim olduğu bir yatak odanız varsa turkuaz ve mavi renklerinin bulunduğu abajurlar yatak odanızda harika bir hava yaratacaktır. Odanızın tavanınıza asacağınız avizede de mavi, turkuaz tonları kullanabilirsiniz.

Yazı en çok anımsatanlar arasında denizci teması yer alır. Beyaz bir yatak başı ve onu tamamlayan denizci temalı nevresim takımı odaya huzur katabilir. Baş ucunuzda ayakları halattan yapılmış bir abajur kullanmakta dekorasyonunuzun tamamlayıcısı olacak.

Yazın renkleri insanın içini açar. Pembe bir duvar çerçevesi, sarı komodin ve lacivert bir kilim, odanızda kullandığınız tonlara uyumlu olacak şekilde seçeceğiniz çiçekli bir nevresim takımı ile çok daha canlı bir oda oluşturabilirsiniz. Sarı, pembe, mavi tonlarının hakim olduğu bir dekorasyon ile de oldukça hoş bir görünüm oluşturabilirsiniz.

renkli-yatak-odasi

Ferahlık, dinginlik ve huzur veren renkler arasında en çok tercih edilen mavi ve turkuaz renkleridir.  İster kışlık evlerinizde isterse yazlık evlerinizdeki yatak odalarınız da olsun dekorasyonunda mavi ve turkuaz renklerini kullandığınızda deniz ve yaz havasını yatak odanıza taşıyabilirsiniz.  

Kahverengi ahşap veya beyaz lake mobilyalarınız varsa yatağınıza sereceğiniz çarşaf, yastık ve pike takımlarınızda, yatak örtülerinizde denizin ve suyun serinliğini getirecek ve yaz havasını yatak odanızda yaratacak mavi, turkuaz renklerin tonlarını kullanabilirsiniz.

Yatak takımınızı krem, beyaz tonları ağırlıklı seçtiyseniz, yatağınız üzerine koyabileceğiniz mavi ve turkuaz renkteki ya da bu renklerin olduğu desenlerdeki küçük yastıklarla dekorasyonunuzu oluşturabilmeniz mümkün. Farklı tonların hakim olduğu bir yatak odanız varsa renkli, çiçek desenli nevresim ve yastıklarla odanıza yaz havası getirebilirsiniz.

Yatak odanızdaki duvarlarınız bej, krem ya da beyaz renklerde ve mobilyalarınız kahverengi ise mavi ve turkuaz renk içeren perdeler odanıza ayrı bir canlılık ve hava katacaktır.

Mavi ve turkuaz renkteki vazolar, mumlar, seramik objeler beyazın ve krem renginin hakim olduğu bir yatak odasında harika bir uyum oluşturulmasını sağlayacaktır. Mavi renkte bir puf ya da koltuk yatak odanızda oldukça hoş durabilir.

Duvarlarda kullanılan tabloların seçiminde yaz renklerinin ağır bastığı tablolara da yer verilebilir.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA