Yatak odası dekorasyonu için 6 öneri

yatak-odasi-dekorasyonu

Yatak odalarınızın daha enerji dolu ve sizi daha fazla dinlendirecek alanlar haline gelebilmesi için daha iç açıcı ve huzur verici bir etki yaratabilecek dekorasyonlar uygulamanız faydanıza olacaktır. Yatak odası dekorasyonu için 6 öneri sayesinde yatak odalarınızı ölü bir alan olmaktan çıkarıp daha canlı ve modern bir hale getirebilmeniz mümkün olacaktır. Bu sebeple bu önerilere kulak asmanız ve mümkün mertebe uygulamanız yararınıza olacaktır.

  1. Yatağınızı ön plana çıkarmaya olanak sağlayan yatak başı duvarını desenli bir duvar kağıtlarıyla kaplamanız faydanıza olacaktır. Huzur ve iç aydınlığı verecek olan gök mavisi tonları bu konuda size destek olacaktır. Gök mavisi yatak başı ve baş ucu sehpası ile de rahatlıkla kombin edebileceğiniz bu yatak başı desenleri sayesinde yatak odalarınız çok daha modern alanlar haline gelebilecektir. Sarı aksesuarlar da hoş bir uyum yakalamanıza olanak sağlayacaktır.
  2. Eğer yatak odanızın ebatları da uygunsa elbise dolabınızı yatak odası kapınızın hemen yanına yerleştirmeniz faydanıza olacaktır. Bu sayede yatak odalarınızda en çok yer kaplayan eşyanız olan gardırobunuzun odaya girdiğiniz sırada görüş açınıza takılmaması daha geniş ve ferah bir odanız olduğu algısını yaratmanıza olanak sağlayacaktır. Bu şekilde yatak odalarınız aynı zamanda daha az yer kaplayacaktır.
  3. Yatak odanızda kullandığınız aksesuarlarda mesaj içeriği bulunan yazıların olması farklı ve modern bir hava katabilmenize olanak sağlayacaktır. Hayatınızda sizin için önemli olan sözlerin yazılı olduğu bir tablo ya da sizi ve hayata bakışınızı yansıtan sözlerin bulunduğu yastıklar bu konuda size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.
  4. Eğer yatak odanız yeterli büyüklüğe sahipse özellikle cam önüne koyacağınız bir berjer ile kendinize kitap okuyabileceğiniz ve dinlenebileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Bu sayede yatak odalarınızın yaşayan ve içinde yaşanılan bir yer haline gelmesi mümkün olacaktır.
  5. Pek çok kişi yatak odası mobilyalarını seçerken özellikle takımları kullanmayı tercih eder. Ancak bunlar yerine seçtiğiniz parçaları bir araya getirerek oluşturacağınız yatak odalarının daha doğru bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Daha hareketli bir yatak odasına sahip olmak ve yatak odalarınızda tek düzelikten kurtulmak için parçaları kendiniz bir araya getirirseniz daha doğru bir davranış olacaktır.
  6. Yatağınızın başucu yanlarında nasıl ki komedin kullanıyorsanız ayak uçları için de puflu tabureler ya da sandıklar kullanmanız da yatak odanıza ayrı bir hava katabilmeniz için doğru bir seçim olabilecektir. Bunlar yatak odanızın daha modern olmasını sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA