Yatak odası dekorasyon fikirleri

tablo-kadın

Yatak odası dekorasyonunda size yardımcı olacak birkaç fikri bir araya getirdik. Yatak odanızı dekore ederken ilk olarak ihtiyacınız olan eşyaları ve boyutlarını belirlemeniz gerek. Mobilya seçerken de odanızın ölçülerini baz alarak karar verin. Yatağınızın başında bulunan duvarı büyük, güzel bir fotoğrafla süsleyerek bu duvarı odak noktası yapabilirsiniz.

bazalı-puf

Yatağınızın genişliği odanızın ölçüleriyle uyum sağlamalıdır. Küçük bir odaya sahipseniz çok amaçlı mobilyalar kullanmaya özen gösterin. Mesela yatak ucunuza koyacağınız bazalı bir puf oturma amacı dışında eşyalarınızı koyabileceğiniz bir dolap işlevi görecektir.Bu tarz yerden kazandıran akıllı ürünler ile şıklık ve fonksiyonelliği bir arada bulabilirsiniz.

gardrop

Yatak odalarında en önemli eşyalardan biri gardroplardır. Bu noktada odanızın genişliğine ve şekline uygun bir gardrop seçmeniz önemlidir. Gardrobunuzun iç tasarımını ihtiyacınıza uygun bir şekilde düzenleyerek kullanışlı bir dolap oluşturabilirsiniz.

yatak-şifonyer

Yatak odalarının olmazsa olmazlarından olan biri de komodindir. Özellikle küçük odalarda şifonyeri yatak başı komodini olarak kullanabilirsiniz. Yatağınızın iki köşesine yerleştirdiğiniz çekmeceli şifonyerleri sevimli bir tablo ve baş ucu lambalarıyla tamamlayarak şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

halı

Yatak odası dekorasyonunuzda önemli noktalardan biri de halı ve perde seçimidir. Yatağın ucunda veya yanında küçük bir halı kullanabileceğiniz gibi yatağın önünde büyük bir halı tercih edebilirsiniz. Eğer tek parça büyük bir halı kullanacaksanız, halının yatağınıza oranla uygun boyutlarda olmasına dikkat edin. Yatağın kenarlarından halının yeteri kadar taşması hoş bir görüntü yaratır.

yatak-oda

Perde seçiminde ise pencerenizin şekli ve boyutu önemli rol oynar. Yere kadar pencerelerde uzun tül veya kumaştan perdeler doğru bir seçim olurken, küçük ve kısa pencerelerde stor perdeler ideal olacaktır. Pencereleri olduğundan daha büyük gösteren stor perdeler, kullanım kolaylığıyla da tercih edilesi bir modeldir. Perdenizi yatak başınızla uyumlu bir desende veya renkte yaptırarak odanızda görsel bütünlük sağlayabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA