Yatak odanıza gardırop seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Kıyafetleri iyi ve düzenli muhafaza edebilmeniz ve ne aradığınızı kolaylıkla bulabilmeniz için kullanışlı gardıroplara ihtiyacınız var. 

gardırop

Dekorasyonun önemli parçaları olan gardıropların görselliklerinin yanında kullanışlı olmaları da önemli.

Sadece görünüşüne aldanılarak alınan dolaplar kısa sürede kullanışsız bir hal alır.  Kolay yıpranmayan ve eskimeyen bu mobilyaları seçmeden önce bazı püf noktaları değerlendirmeli ve seçiminizi ona göre yapmalısınız. Eğer yatak odası için bir gardırop almayı düşünüyorsanız bunu seçerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var.

Yatak odanıza gardırop seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Öncelikle gardırobunuzu alırken depolama işlevini çok iyi hesaplamalısınız. Tek bir gardıropla yeni alacağınız kıyafetleri de istifleyebileceğinizi düşünerek yola çıkmalı ve bu nedenle bugün için yeterli olan modelleri değil daha büyüklerini seçmelisiniz. Yoksa ileride ilave dolaplar almak zorunda kalabilirsiniz.
  • Gardırobunuzu alırken sadece kıyafetlerinizi koyacağınızı düşünmeyin. İç çamaşırlarınız, çoraplarınız, fular ve kravatlarınız gibi ufak tefek ama çok yer tutan parçalarınız olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bunları düzenli yerleştirebilmek ve karışmadan kolayca bulabilmek için her birini ayrı bir çekmeceye koyabilmelisiniz. Çekmecelerin kendi içerisinde bölümlenmiş olması işinize daha çok yarayacaktır. Bu nedenle yatak odası için alacağınız gardırop yeterli sayı ve büyüklükte çekmece barındırmalıdır.
  • Gardırobunuzu seçerken uzun kıyafetlerinizin mi yoksa kısaların mı daha çoğunlukta olduğuna dikkat edin. Eğer uzun kıyafetleriniz çoğunlukta ise boyu daha uzun askı bölümlerini tercih edin. Asacağınız kıyafetleriniz kısa ise bunlar için boyu kısa olan askı bölümlerini yoğunlukta tercih edin.
  • Askı alanlarınızın genişliği önemli bir unsur. Ne kadar çok eşya asabilirseniz bu gardırobunuzun alanından o kadar iyi yararlanabilirsiniz demektir. Kıyafetlerinizin askıda olması hem daha kolay görüp seçebilmenizi hem de ütülü bir şekilde kolaylıkla muhafaza edebilmenizi sağlamaktadır.
  • Alacağınız gardırobunuzda raflarınızın genişliği dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurdur. Katlanmış şekilde yan yana iki kıyafetiniz sığacak genişlikte rafların olmasına özen gösterin.
  • Bazı gardıroplarda pantolonlar için özel alanlar ve askılama sistemleri bulunmaktadır. Seçeceğiniz modelde pantolonlar için ayrılmış özel bir bölümün olması ve bu bölümde pantolon askılarının bulunması pantolonlarınızı uzun süre kırışmadan kullanabilmenizi sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA