Yatak odalarına ferahlık katacak öneriler

Çiçekler, kuşlar, ağaçlar… Cıvıl cıvıl, enerjik ve neşe dolu yaz ayları geldi çattı. Bu güzel dönemde yatak odalarınıza biraz ferahlık katmaya ne dersiniz? O halde sizin için bir araya getirdiğimiz dekorasyon örneklerinden ilham alabilirsiniz.

yaz-oda

Yazın coşkulu havasını odanızda hissetmek istiyorsanız, çiçek desenli nevresimler ve rengarenk kırlentlerle odanıza enerjik bir hava katabilirsiniz. Yazın en can alıcı renklerinden pembe, mavi ve sarıyı birlikte kullanarak renk cümbüşü yakalayın. Gök mavisi hareketli bir sarkıt ile bu neşeli görünümü tamamlayın.

Sade ve modern bir tarza sahipseniz odanızın da oldukça yalın, ferah görünmesini arzu edersiniz. Yatağınızın baş uçlarına beyaz, silindir görünümlü, değişik bir komodin yerleştirerek hem sade hem de farklı bir görünüm ortaya koyabilirsiniz. Klasik baş ucu abajuru yerine ufak duvar aplikleri kullanarak ortamdaki ferahlatıcı etkiyi canlı tutabilirsiniz. Son olarak siyah beyaz çizgili bir yatak örtüsüyle odanın modern havasını tamamlayın.

mercan-yatak-odası

Yazın en çarpıcı renklerinden mercan rengini odanızda kullanarak capcanlı bir atmosfer yaratın. Mercan rengi beyaz detaylarla buluşunca kendini bulacaktır. Yatak başını mercan rengi tercih ederek odanıza inanılmaz bir renk ve coşku katabilirsiniz.  Odanızdaki yaz havasını arttırmak için katlamalı bambu perdeleri kullanabilir, duvarları rengarenk tablolarla süsleyebilirsiniz. Yatak ucuna beyazın mercanla buluştuğu çiçekli bir koltuk koyarak hem şık hem de konforlu bir ortam sağlayabilirsiniz.

denizci-etkisi

Yazı anımsatan denizin o muhteşem güzelliklerini odanıza taşımaya ne dersiniz? Deniz temalı aksesuarlarla odanızda marin havasını yaşatabilirsiniz. Su gibi berrak, bembeyaz bir oda ile huzuru tadın. Mavi-beyaz çizgili bir yatak örtüsü ve denizi çağrıştıran aksesuarlar ile odanızda denizci havasını estirin. Yelkenliler, deniz yıldızları, balıklı tablolar bu konuda size yardımcı olabilir. Yatağınızın arkasında kalan duvarı beyaz lambri ile kaplayarak bu havayı ikiye katlayabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA