Uygulamaya Göre Boya Rengi

  bizim-boyaci-logoKullanmakta olduğunuz mekânın duvarlarını hangi renk boya ile boyayacağınıza karar vermeden önce, bu mekânın ne kadar ışık aldığını incelemeniz gerekmektedir. Mekâna giren güneş ışığı ve karanlık saatlerde kullandığınız lambanın ışığı, kullanacağınız rengin ortaya çıkmasını etkiler. Özellikle mekânın yapısını ve şeklini de boya rengi seçerken aklınızda bulundurmalısınız. Çünkü açık tondaki boyalar evi geniş gösterdiği gibi alçak tavanlı mekânlara da derinlik kazandırır.

  Duvarlarınız için birkaç renk boya ile kombinasyon yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunuyor. Ana renkler, ara renkler ve kontrast renkler olmak üzere üç çeşit renk tipi vardır. Birbirine karıştırarak elde edilemeyen kırmızı, sarı ve maviden oluşan renkler ana renk olarak bilinir. Dekorasyon için çift renk, tek renk veya farklı renklerin açık tonları ile birlikte kullanılırlar. Ara renkler ana renklerin birbirleriyle karışımı sonucu oluşmaktadır. Örneğin kırmızı ve mavi karıştırılarak mor, sarı ile kırmızı karıştırarak turuncu elde edilir.

  Son olarak kartelada birbirine karşılık gelen renkler kontrast, bir diğer adıyla tamamlayıcı renkler olarak bilinir. Kontrast renkler yan yana geldiklerinde birbirinin kuvvetini artırırlar. Bu renkler, yan yana geldikleri zaman daha canlı ve parlak görünerek büyük bir zıtlık etkisi yaratır. Sarı ile mor, mavi ile turuncu, kırmızı ile yeşil yan yana gelerek kontrast oluşturur. Bu renklerin birbirlerini bütünleyici özellikleri vardır. Bu yüzden bu renkler bir araya geldiğinde birbirlerini tamamlayıcı sayılırlar.

  Duvarlarınız için uygun olan renkleri belirlemek ve duvarlarınıza farklı bir anlam katmak isterseniz, Bizim Boyacı’nın kurumsal yapısına güvenerek işinin ehli boya ustaları ile çalışabilirsiniz. Evinizin boya ihtiyacı bizimboyaci.com ile en kısa süre içerisinde, uygun kampanya koşullarıyla karşılanacaktır.

   

  HENÜZ YORUM YOK

  CEVAPLA