Takıları saklamanın 5 pratik ve şık yolu

Bir kadının olmazsa olmazlarından biri de takılarıdır. Hemen her kadının çekmecesinde onlarca kolye, küpe, yüzük ve saat gibi çeşitli aksesuarlar bulunur. Hal böyle olunca takıların düzgün bir şekilde saklanması önemli taşır. Özellikle kolye ve küpeler bir arada bulunduğunda birbirine dolanabilir. Takıları türlerine göre ayrı yerlere koyarak, küpeleri ve kolyeleri asarak daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Sizler için takıları saklamanın 5 pratik yolunu bir araya getirdik.

taki-saklama

 

Takı saklama bölümlü şifonyerlerden edinin
Takılarınızı düzenli bir şekilde saklamak için yeni nesil şifonyerleri tercih edebilirsiniz. Özel takı saklama bölümü bulunan şifonyerler gerçekten çok kullanışlı.

Bazı markaların hazır olarak sunduğu bu modeli, kendi ihtiyaçlarınıza ve zevkinize göre de tasarlatabilirsiniz. Şifonyerin çekmecelerinde bulunan çoklu bölmeler sayesinde kolye, yüzük ve bileziklerinizi birbirine karışmadan düzgünce saklayabilir, tozdan koruyabilirsiniz. Takılarınız bir düzen içinde olacağından aradığınız parçayı rahatlıkla bulabilirsiniz.

takı-sifonyer

Tuval panodan yararlanın
Odanızın renkleriyle uyumlu bir kumaşta kaplatacağınız tuval pano takılarınızı düzenli tutmak için iyi bir seçenek. Şifonyerinizin üzerinde veya boş bir duvarda kullanabileceğiniz bu panoya kolye, küpe ve bileziklerinizi asabilirsiniz. Böylece dekoratif ve şık bir görünüm yaratmış olursunuz.

ayna-1

 

Takı kutularında saklayın
Mücevher ve saatlerinizi şık takı kutularında saklayabilirsiniz. Özellikle çeşitli bölmeli ve çekmeceli kutuları tercih edin. Bunlar hem daha fazla takınızı alır, hem de takılarınızın düzenli bir şekilde durmasını sağlar.

tuval

Takı dolabı kullanın
Odanız küçükse duvarlarınızdan faydalanabilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun malzeme ve renkten kapaklı bir ünite yaptırıp bunu duvarınıza asın. Böylece hem yerden kazanır, hem de pratik bir saklama alanı yaratmış olursunuz.

taki-dolabi

Eğer geniş bir odanız varsa, dolaplı bir boy aynası tercih edebilirsiniz. Dışardan ayna olarak görünen bu objenin içini takı dolabı olarak kullanabilirsiniz.

taki-dolabi

 

Çerçeve içine alın
Kolye, küpe ve bileziklerinizi organize etmek için dekoratif bir çözüm arıyorsanız çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Takılarınızı  duvara asacağınız irili ufaklı çerçevelerin üzerinde sergileyebilirsiniz. Çerçevelerin içinde mantar pano kullanabilir veya içlerini kumaşla kaplatabilirsiniz.

taki-duzenleyici

Değişik tasarımlara yönelin
İşte size ilginç ve şık bir takı saklama fikri. Duvara asacağınız boş bir barok tarzı çerçevenin ortasından dantel parçaları geçirerek şık bir takı askılığı yapabilirsiniz. Kolye ve küpelerinizi bu dantellerin deliklerine asıp şık bir şekilde sergileyebilirsiniz.

takı-fikir

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA