Sıra dışı zemin kaplamaları için 5 fikir

zemin-kaplama-1

Evde, iş yerinde, terasta ya da bahçede kullanılan kapalı alanların zemin kaplamaları dekorasyon konusunda dikkat edilmesi gereken ilk hususlardan biri olarak karşımıza çıkar. Sadece dayanıklılık ve kullanım rahatlığı açısından değil model konusunda da doğru seçim yapmak ortamın havasını istediğiniz gibi yönlendirebilmeniz hususunda size yardımcı olacaktır. Sıra dışı zemin kaplamaları için 5 fikir sayesinde kullandığınız mekanlara daha farklı bir görünüm kazandırabilmeniz mümkün olacaktır.

Zemin kaplamaları için alışılagelmiş modeller yerine sıra dışı modelleri tercih etmeniz sayesinde daha güzel bir görüntü oluşturmanız mümkün olacağı için zemin kaplamaları arasında seçim yaparken doğru renk seçimine önem vermeniz gerekir. Başka hiçbir yerde kullanılmayan ve size özel bir görüntüye sahip olan zemin kaplamaları sayesinde dekorasyon değişikliklerinizin de daha keyifli bir hale geleceğini görebilirsiniz.

zemin-kaplama

  • Denizi ayağınızın altına getirin: Özellikle suyun bol kullanıldığı mekanlar olan banyo, tuvalet ve mutfaklarda zemin kaplamasını duvar kaplaması ile birleştirerek oluşturulan deniz görüntüsü sizi kesinlikle tatmin edecektir. Fayanslar ve camlar yardımı ile oluşturulan bu zeminlerde kullanılan dalga görüntüleri, balıklar ve deniz yıldızları ortamın deniz havasına kavuşmasına olanak sağlayacaktır.
  • Geometrik desenler kullanabilirsiniz: Alıştığınız halı modellerinde kullanılan geometrik desenleri kullanarak halıya ihtiyaç duymadan zeminlerinizi daha renkli ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bun tip zemin kaplamaları ortamın havasını da yumuşatacaktır. Özellikle geniş mekanlarda daha sıcak bir hava yaratabilmek için bu şekilde bir kullanımı tercih edebilirsiniz.
  • Halı desenleri kullanın: Modern halılarda görmeye alışık olduğumuz dal ve yaprak görüntüsüne sahip desenleri tek parça halinde oluşturulmuş yer kaplamalarında da kullanmanız sayesinde evlerinizde de geniş odalarınız için halı kullanma ihtiyacınızı ortadan kaldırabilmeniz mümkün olacaktır. Bu sayede odalarınıza daha zengin bir görüntü de katabilmeniz mümkündür.
  • Çiçek havuzu oluşturabilirsiniz: Yekpare camlar kullanılarak oluşturulan zemin kaplamalarından biri olarak odalarınızın bir bölümünde ya da tamamında yerde çiçek havuzu oluşturabilmeniz mümkün olacaktır. Bu havuzlar sayesinde halı ihtiyacınız da ortadan kalkacaktır.
  • Doğayı ayaklarınıza serin: Dağlar, şelaleler ve çim alanları gibi görüntüleri zemin kaplamalarına uygulayarak doğayı ayaklarınıza serebilmeniz ve doğanın huzur veren havasını evlerinize getirmeniz mümkün olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA