Şık ve romantik bir yemek odası için 11 dekorasyon önerisi

yemek-odasi-3
Yemek odanıza farklı bir hava ve şıklık katmak ya da bu alana romantik bir hava getirmek için farklı fikirlere ihtiyacınız varsa bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Yemek takımlarınız salonunuzun bir köşesinde yer alıyor olabilir ya da eviniz büyük ise ayrı bir yemek odanız olabilir. Yemek bölümünüz klasik ya da modern tarzda döşenmiş olabilir. Her şekilde de uygulayabileceğiniz birkaç yöntemle şık ve hoş bir görünüme sahip bir yemek odası yaratabilirsiniz. Buradaki önemli nokta çok fazla obje kullanarak ortamda karmaşa yaratmamaktır.

Şık ve romantik bir yemek odası için 11 öneri:

 1. Yemek odanızın duvarına ya da yemek dolabınız üzerine büyük bir ayna asarak hem odanızın geniş görünmesini sağlarsınız katmış olursunuz, hem de odanızda romantik bir hava elde edersiniz.
 2. Yemek odası mobilyalarınızda beyaz rengi tercih etmek daha romantik ve farklı bir ortam yaratmanızda size yardımcı olabilir. Özellikle beyaz tondaki bir odada kullanacağınız mor, lila, eflatun, pembe, mavi gibi renk tonları oldukça hoş bir uyum yaratacaktır.
 3. Eğer mobilyalarınız koyu renklerdeyse koltuk kumaşlarınızı, masa örtünüzü, perdenizi beyaz ya da açık tonda pastel renklerden seçerek yemek odanızda romantik bir hava estirebilirsiniz. Mor ve pembe aşkın renkleridir. yemek-odasi-2
 4. Duvarlarınızda mobilyalarınıza uyumlu olacak tonlarda canlı renkleri tercih edebilirsiniz. Özellikle bir duvarınızı desenli ve renkli bir duvar kağıdı ile kaplamak bu bölüme ayrı bir hava katabilir. Renkli panolar da kullanılabilir. Bunun için birçok renk ve desen seçeneği mevcut.
 5. Duvarları renklendiren seçeneklerden biri de tablolardır. Yemek odası takımlarınızın ve kullandığınız dekoratif objelerin renk ve tarzına bağlı kalarak seçebileceğiniz tablo ya da tablolar şık bir görünüm yaratır.
 6. Evin her alanında kullanılan çiçekler şık ve romantik bir dekorasyonun vazgeçilmezleridir. Masanızın veya yemek dolabınızın üzerinde çeşitli renk ve türdeki çiçekleri vazolar, sepetler, cam objeler içerisinde kullanarak yemek odanıza romantizmi katabilirsiniz. Özellikle lavanta hem rengi hem kokusu nedeniyle bu bölümde ayrı bir hoş hava yaratabilir.
 7. Küçük bir servis masası kullanarak hem servis sırasında kolaylık sağlayabilir hem de yemek odanızda romantik bir köşe oluşturabilirsiniz.
 8. Yemek masanız ya da konsol üzerine koyabileceğiniz mumlar evin her alanında yarattığı gibi bu bölümde de oldukça romantik bir hava yaratacaktır. Çeşitleri ve renkleri oldukça fazla olan mumları cam objeler içerisinde ya da şık mumluklar içerisinde kullanabilirsiniz. 1
 9. Aydınlatma konusunda da bu bölüme farklı dokunuşlar yapabilir, değişik tipte seçebileceğiniz avizeler ve abajurlarla ortamda hem romantik hem de şık bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Tavana asılan bir fener veya kandil kullanarak aydınlatma sağlamak değişik bir öneri olabilir. Abajur seçimi yaparken her zamanki gibi odada kullanılan renk ve tarza uyum sağlanması önemli bir detay olacaktır.
 10. Dikdörtgen yemek odaları için oval masalar, kare yemek odaları için yuvarlak masalar tercih edilirse daha şık bir görünüm oluşturulabilir.
 11. Sandalyelerinizin kumaşı ve perdeleriniz renkli ve desenli ise mobilya ve halılarınızı daha sade renk ve desenlerde olacak şekilde seçmeniz daha uygundur.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA