Sevgililer Günü’ne özel 6 dekorasyon önerisi

Herkes Sevgililer Günü’nde sevgilisiyle veya eşiyle güzel anlar paylaşmayı ister. Bunun için doğru atmosferi hazırlayabilmek çok önemlidir. Doğru atmosferi yaratabilmeniz için bazı öneriler hazırladık.

sevgililer-günü-7

Bu öneriler sayesinde dışarıdan yardım almanıza gerek kalmadan evinizde küçük değişiklikler yaparak dilediğiniz gibi romantik bir ortam yaratabilmeniz mümkün olacaktır. Unutulmaz bir gün yaşayabilmek için mutlaka bu önerileri kullanmaya gayret göstermelisiniz.

Yatak odanızda basit ve etkili değişiklikler

Yatak odası bölümünde köklü bir değişiklik yapma imkanınız yoksa küçük değişiklikler yaparak daha romantik bir atmosfer yaratabilirsiniz. İşe ilk olarak nevresim takımlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz. Değiştirdiğiniz nevresim takımları için tercihinizi saten takımlardan yana kullanmanız ve gözünüzü yormaması adına küçük desenler olmasını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bunun yanı sıra yatak odanızda kırmızı renkli mumlar kullanmanız ve yerlere ve yatağın üzerine kırmızı güller ve gül yaprakları kullanmanız da doğru olacaktır.

Sofralarınızda aşkın varlığını hissedin

Günün anlamına da uygun olarak kendiniz yapacağınız yemeklere uygun olarak sofra düzenini hazırladıktan sonra aşk temalı aksesuarlar kullanmanız, masaya çiçekler ve mumlar koymanız, inciler serpiştirmeniz çok doğru olacaktır. Kristal camlı şamdanlar kullanarak mum yakmanız çok doğru bir seçim olacağı gibi masanın zarafetini de artıracaktır. Cam kadehler kullanmanız, gümüş suplalar, pembe ipek ve dantel detaylara sahip peçeteler kullanmanız masanın görsel açıdan da sizi doyurmasına olanak sağlayacaktır. Buna ek olarak romantik ve yumuşak bir müzik de çok doğru bir etki yaratmanıza olanak sağlayacaktır.

Her yerde mum kullanın

Eşinizin eve geleceği saatte yakmak üzere evinizin hemen her tarafına girişinden başlayarak loş ve hoş kokulu bir ortam yaratabilmek adına güzel kokulara sahip mumlar yerleştirmeniz faydanıza olacaktır. Evin girişinden masaya kadar ve yatak odalarınıza kadar olan bölümlerde yolunuzu mumlarla aydınlatarak loş ve romantik bir ortam yaratabilirsiniz. İrili ufaklı kırmızı, kırık beyaz, mor ve lila gibi renklerdeki mumlar sayesinde istediğiniz etkiyi yaratabilmeniz mümkün olacaktır.

sevgililer-günü-11

Evinizi çiçeklerle daha canlı hale getirin

14 Şubat Sevgililer Günü dendiği zaman her ne kadar akla kırmızı güller geliyor olsa da kendinizi bu güllerle sınırlandırmanız çok yanlıştır. Daha dikkat çekici bir görünüm oluşturabilmek adına eski bir vazonuzu tül ve kurdele ile süsleyip içerisine pembe, beyaz ve sevdiğiniz renklerde çiçekler yerleştirmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca kırmızı gül, beyaz gül ya da zevkinize göre papatya yapraklarını kullanarak ortamı daha nostaljik ve romantik bir hava ile doldurabilirsiniz.

Kalpli yastıklar ve aksesuarlar

Sevgililer gününde aşkın göstergesi olan kalp şeklini değişik yerlerde kullanmanız faydalı olacaktır. Masanızdaki peçeteliklerde kalp kullanmanız, servis altlığı olarak kullandığınız bezlerde kalp şeklinin olması, içeceklerinizin üzerinde kalp şeklindeki etiketlerin bulunması, kalp şeklinde kurabiyeler ve çikolatalar, kalp şeklinde dökülmüş gül yaprakları ve elbette kalpli yastıklar çok etkili bir görüntü oluşturmanıza olanak sağlayacaktır. Duvarlara kalp şeklinde çerçeveler hazırlamanız, süslemelerle kalp şekilleri hazırlamanız da istediğiniz etkiyi yaratmanıza olanak sağlayacaktır.

sevgililer-günü-13

Fotoğraf kolajları

Farklı zamanlarda çektirdiğiniz ve birlikte güzel hatıraları paylaştığınız fotoğrafları geniş bir yerde toplayıp, bunları kullanarak yerde büyük bir kalp oluşturun. Bu kalbin çevresini de tıpkı yılbaşı ağaçlarında kullanmış olduğunuz uzun süs ışıkları ile çevreleyin. Emin olun bu görüntü sevgilinizin ya da eşinizin çok hoşuna gidecektir. Üstelik bu sayede birlikte geçirdiğiniz günlerin de ne kadar özel olduğunu gösterebilmeniz mümkün olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA