Sevgililer Günü için hazırlayacağınız sofranızda dikkat etmeniz gereken 8 detay

Sevgililer Günü sevgilinizle ya da eşinizle birlikte romantik bir akşam yemeği yemek istiyorsanız her şeyin kusursuz görünmesine dikkat etmelisiniz.

sevgili-4Bu sayede çok şık bir restoranda olduğundan daha şık bir masaya oturmanız mümkün. Böyle bir ortamda çevrenizde kimsenin de olmaması kendinizi daha rahat hissedebilmenize olanak sağlayacağından mutlaka bu olanağı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bazı detaylar sayesinde hazırlayacağınız sofranın daha kusursuz bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Sevgililer günü için hazırlayacağınız sofranızda dikkat etmeniz gereken 8 detay

Kırmızı kullanın

Söz konusu Sevgililer Günü olduğundan dolayı doğal olarak hazırlayacağınız sofranın da romantik bir havaya sahip olması gerekir. Bu nedenle masanızda kırmızıya bol bol yer vermeniz gerekir. Romantizmin rengi olması sebebi ile kırmızı masanızın ana rengi olarak mutlaka kullanılmalıdır.

Kırmızı çiçekler

Masada kırmızı renk çiçekler kullanın. Ayrıca kırmızı gül yapraklarını da masaya serpiştirmeniz oldukça romantik bir görüntü yaratabilir. Ortama romantizm katabileceğiniz gibi gül yapraklarının kokusu ile daha hoş bir ortam oluşmasını sağlayabilirsiniz. Hatta kurutulmuş gül yapraklarını da biraz nostaljik bir hava katabilmek adına kullanmanız çok daha yaratıcı olabilir.

Mumlar

Genellikle kırmızı ve beyaz mumlar kullanılıyor olsa da sadece masanın ortasına değil, masanın çeşitli yerlerine küçük ve değişik renklerdeki mumlardan koyabilirsiniz.  Ayrıca bu mumları sadece kırmızı ve beyaz seçmeyin. Masaya koyacağınız mumların içerisinde mor renkli olanların da bulunması  hem masayı kırmızıya boğmamanız hem de daha renkli bir masa hazırlayabilmeniz açısından daha doğru Kalp şeklindeki mumlar kullanabilir ve bu mumlar üzerine de küçük taşlarla baş harflerinizi yazdırabilirsiniz.

Kalp balonlar ve aksesuarlar

Bu tip romantik masalar hazırlarken kullanabileceğiniz en önemli detaylar elbette kalpli balonlardır. Kalpli balonların yanı sıra çeşitli kalp şeklindeki taşlar ve çubuklar da kullanabilirsiniz. Kırmızı, beyaz ve mumlarınızın renginde bulunan aksesuarlarla masanızı renklendirerek şık bir masa hazırlayabilirsiniz.

Dantel ve inci

İnciler ve dantel kullanarak sofranızı süsleyebilirsiniz. Böylece çok daha romantik bir masa hazırlayabilirsiniz. Dantel bir masa örtüsünün üzerine kırmızı bir servis örtüsü kullanmanız ve ortalığa inciler dökmeniz masanın görüntüsünü zenginleştirir. Bunu sıra sıra inciler olarak kullanabileceğiniz gibi aralara serpiştirilmiş inciler olarak da kullanabilirsiniz.

Kalp şeklinde peçetelikler

Kırmızı ve kalp şeklinde kesilmiş olan peçeteleri tercih etmeniz masaya renk katacaktır. Eğer bu tarz peçeteler bulamıyorsanız üzerinde kalp resimleri olan peçeteler ya da sadece kırmızı olan peçeteler kullanmanız da yeterli olacaktır.

Dore ve gümüş aksesuarlar

Dore ve gümüş rengindeki küçük biblolar ve çeşitli aksesuarlar sayesinde masanın daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta adlarınızın  yazılı olduğu kristal isimlikler kullanmanız da etki bırakır. Hatta bunlardan iki tane hazırlatabilir ve hatıra olarak bu isim yazılı küp ya da taşları saklayabilirsiniz.

Müzik

Böyle bir ortamda mutlaka doğru müziği tercih etmelisiniz. Müziğin yemeğin önüne geçmesine kesinlikle izin vermeyin. Bu yüzden bir CD hazırlamanız ve gidişata uygun biçimde müziklerin arka arkaya gitmesine izin verin. Mümkünse sadece enstrüman seslerinin olduğu parçaları tercih edin. Özellikle yemek yerken sözlerin sizin konuşmalarınızı bölmemesi için daha çok klasik ve romantik müzikleri tercih edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA