Romantik banyolar yaratmak için 7 yol

Ev dekorasyonunda her odanın her köşenin ayrı bir önemi vardır. Evde her kısım kusursuz olmalı her yer göze ve ruha hitap etmeli.

romantik-banyo-2

Hal böyle olunca ev dekorasyonunda salon, yatak odası, mutfak gibi odaların yanı sıra banyo, lavabo gibi gelen misafirlerin de kullandığı yerler ayrıca nem arz ediyor. Üstelik banyo dekorasyon stilleri öyle sanıldığı gibi az seçenekli de değil, oldukça çok ve sanıldığından fazla sayıda öğe barındırıyor.

Evinizde uyguladığınız birçok dekorasyon stilini banyonuz için de uygulayabilirsiniz. Ultra modern dizaynlardan tutunda neo klasik tasarımlara kadar uzanan geniş bir yelpaze banyo dekorasyonunda rahatlıkla uygulanabilir. Fransız stili banyo mobilyası seçimi ve ferforje eşyalar ile de romantik banyo stilini yakalayabilirsiniz.

Önemli olan banyonuz için tercih edeceğiniz stili belirlerken ayıracağınız bütçenin ne kadar olduğu ve bu bütçeyi banyonuzda nasıl uygulamalara harcamak istediğiniz. Dekorasyon tarzınız nasıl olursa olsun banyoda yapılacak çalışmaların ve kullanılacak malzemelerin hayalleriniz kadar sınırsız olduğunu bilin. Bu bağlamda özellikle romantik banyo yaratmak için size birkaç öneri sunalım.

Romantik banyolar yaratmak için 7 yol

  1. Öncelikle banyonuzda dekorasyona başlamadan önce aldığı ışık miktarından tutun da, banyo genişliğine kadar tüm faktörleri göz önüne alın. Stilinizi belirlerken özellikle de romantik banyo stili yaratırken içerideki aydınlık miktarı önemli bir faktör olacaktır. Banyonuz dar bir alana sahipse, burada açık renkli ve sade aksesuarlardan oluşan bir stil belirlemelisiniz. Küçük mekanlar için minimum ve işlevsel eşyalar, aksesuarlar ve mobilyalar, geniş mekanlar için ise tam tersi bol aksesuarlı büyük mobilyalar seçmelisiniz.
  2. Banyonuzun dekorasyon tarzını belirlerken başka önemli bir faktör ise, banyonun ait olduğu evin hangi amaçla kullanıldığıdır. Bu ev kimi zaman bir yazlık olabilir, buna bağlı olarak Akdeniz stili veya country stili rahatlıkla kullanılabilir. Kimi zaman günlük hayatımızı sürekli sürdürdüğümüz ve devamlı yaşanan bir ev olabilir, o zaman modern ve klasik tasarımlar banyolarda daha çok tercih edilebilir.romantik-banyo
  3. Romantik banyolar yaratmak için özellikle değişik aksesuarlara, dekorasyon fikirlerine ve bunları uygulayabileceğiniz uygun bir banyoya ihtiyacınız var. Banyoda romantik bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, klasik bir banyo dekorasyonu kafamızda tasarlamalıyız. Özellikle ayaklı bir küvet ve klasik aksesuarlara ihtiyacınız olacak.
  4. Klasik modern retro country dekorasyonlar ve duvar kaplama mobilya seçenekleri aslında romantik banyolar için harika bir tarz diyebiliriz. Özellikle suya dayanıklı ahşap kaplama duvarlar ve ayaklı retro küvetler, duvara monte edilmiş şamdan şeklinde aydınlatmalar gümüş ve bakır renkleri ile tercih edilince çok daha romantik banyo stilleri ortaya çıkıyor.
  5. Romantik banyo dekorasyonu için çiçekli desenler de yine tercihler arasında olabilir. Yumuşak bir etki yaratması için genellikle pastel tonlarda kontrast sağlanmış banyo rengi tercih edilebilir. Koyu renkli banyo tercihiniz var ise çokça mum, çiçek ve taşlı aydınlatmalar kullanabilirsiniz.
  6. Romantik banyo dekorasyonu için yapılacak en önemli dokunuşlardan biri aydınlatma seçeneklerinin uygulanmasında olmalıdır. Özellikle banyoda beyaz ışık yerine, sarı ışık ve loş aydınlatma seçenekleri ile romantizmi sağlayabileceğiniz gibi, banyonuzu farklı açılardan aydınlatma yaparak farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Romantik banyo dekorasyonu düşünüyorsanız banyoyu ışıl ışıl gösteren güçlü aydınlatmalardan kesinlikle kaçınmalısınız.romantik-banyo-4
  7. Tüller, cam eşyalar ve büyük aynalar romantik banyolar için ideal aksesuarlar arasında sayılabilir. Özellikle manzaralı bir banyonuz varsa, bu manzaradan faydalanmak ve romantik atmosfer etkisi yaratmak hiç de zor değil. Işığın geliş açısına ve manzaraya göre ayarlanmış mum ışıkları ve loş aydınlatmalar romantik banyo yaratmanızı sağlar.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA