Puf alırken dikkat edebileceğiniz 8 detay

puf-1

Puflar salondaki koltuk takımlarının, yatak odasındaki yatakların, evin girişinin ya da çocuk odalarının tamamlayıcı eşyalarıdır. Bir puf bir koltuk kadar salon ya da oturma odasında ön planda olmasa da her ortamı renklendiren bir detaydır. Ayakları uzatmak için kullanıldığı kadar sehpa olarak da kullanılabilen puflar bulundukları alandaki eşyaları depolama amaçlı da kullanılabilir.

puf-2

Evinize puf alırken dikkat edebileceğiniz detayları sizler için hazırladık.

  1. Puf tercihi yapılırken konulacak alandaki diğer dekorasyon renklerine ve eşyanın tarzına uyumlu tercihler yapılması dekorasyonda uyum sağlar.
  2. Alacağınız pufun koltuğunuzla aynı yükseklikte ya da 10 santimetre kadar alçakta olmasına özen gösterin. Alçak puflar çok daha kullanışlı olabilir.
  3. Oturma odanızda ya da salonunuzda dikkati pufa çekmek istiyorsanız sade puflar yerine mobilyalarınızın renk ve desenine uyum sağlayacak şekilde daha desenli puflar tercih edebilirsiniz.
  4. Küçük bir eviniz varsa ve eşyaları yerleştireceğiniz yerler kısıtlı ise depolama alanı fazla olan bir puf tercih etmek daha çok işinize yarayabilir.
  5. Ayak uzatmak amaçlı da kullanılan pufların daha çabuk kirlenme ihtimalinden dolayı pufta seçilen döşemelik kumaşın sağlam ve leke tutmayan bir kumaş olmasında hatta kılıfı çıkabilen bir kumaş tercih edilmesinde fayda var. Bu durum kumaşın çok daha rahat temizlenebilmesi açısından kolaylık sağlayacaktır.
  6. Yatak ucuna bir puf almayı düşünüyorsanız yatağın ebatlarıyla uyumlu uzun bir puf tercih edebilirsiniz. Hem şık bir görünüm yaratır hem de yatak odanıza farklı bir hava katar. Depolama alanı olan puflar tercih ederek yatak örtülerinizi, nevresim takımlarınızı bu bölüme yerleştirerek yerden kazanabilirsiniz.
  7. Salon ya da oturma odanıza aldığınız pufu koltuk takımlarınızla aynı kumaş ve renkten seçebileceğiniz gibi farklı tarzda bir kumaştan da seçebiliriz. Keten bir koltuk takımının yanında deri bir puf da oldukça hoş bir görünüm yaratabilir.
  8. Çocuk odasına bir puf alacaksanız onların daha rahat edebileceği arkası olan koltuk tarzındaki puflar çok daha iyi bir seçim olacaktır. Renk, desen ve biçimleri oldukça fazla olan puflardan özellikle armut şeklindeki puf koltuklar çocukların ve gençlerin keyif yapabileceği, rahatlığına doyamayacağı bir puf seçimi olabilir.

puf-5

puf-3

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA