Odanızı daha geniş göstermenin yolları

Geniş, iç açıcı ve aydınlık bir ortam herkes için huzur kaynağıdır. Dar, kalabalık ve karışık bir mekanda içimiz daha da sıkılır. Ancak herkesin geniş odalara sahip olma lüksü yok. Biz de küçük odalarınızı daha büyük ve ferah bir hale getirebilmeniz için ufak ipuçlarını bir araya getirdik.

oturma-odasi

Güneş ışığından yararlanın
Güneş ışığının bol olduğu odalar daha büyük görünür, odanızda mümkün olduğu kadar doğal ışıktan faydalanmaya çalışın. Eğer yeterince ışık almayan bir odanız varsa, aydınlatmada doğala yakın seçenekler tercih edin.

perde

Duvarınızla uyumlu bir perde seçin
Tüller ve perdeler ile odanıza bambaşka bir hava katabilirler. Bu güzel aksesuarı avantaja dönüştürmek istiyorsanız duvarla aynı renkte perde kullanarak odayı daha geniş gösterebilirsiniz.

beyaz-oda

Açık renkler tercih edin
Beyaz ve krem gibi açık tonlar küçük mekanları olduğundan daha geniş gösterir. Gerek mobilyalarınızda gerek duvar boyasında açık renkler tercih ederek aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Ortama dinamik bir hava katmak için aksesuar seçiminde zıt renklere yönelebilirsiniz.

ayna

Aynalara yer verin
Küçük odalarda daha aydınlık ve ferah bir görünüm yakalamak için bol bol ayna kullanabilirsiniz. Küçük büyük farklı şekillerde aynaları bir araya getirebileceğiniz gibi tek bir büyük ayna ile de odanıza şıklık katabilirsiniz. Mekana derinlik katan aynalar bulunduğunuz ortamı olduğundan daha büyük ve ferah gösterecektir.

sandalye

İnce ayaklı sandalyeler tercih edin
İnce bacaklı ve açık renkli sandalyeler, koltuklar ile odanızda daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu fikir sayesinde hem aydınlık bir görünüm kazanır, hem de yerden tasarruf edersiniz

kalabalık-oda

Eşya kalabalığından kurtulun
Küçük alanlarda olabildiğince sade ve düzenli bir dekorasyon hazırlayın. Kullanmadığınız eşyalarınızı ayırarak ortadan kaldırın. Odanın daha geniş ve iç açıcı görünmesi için fazla eşya ve aksesuarlara elveda deyin.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA