Mutfaklar için pratik depolama önerileri

Evinizde en çok depolama alanına ihtiyaç duyduğunuz yerlerden biridir mutfaklar. Sahip olduğunuz dolap ve çekmeceler bir türlü yeterli gelmez ve ekstradan alanlara ihtiyaç duyarsınız. Halbuki mutfağınıza uygulayacağınız bir kaç eklemeler ile mutfak gereçleri ve aksesuarları düzenli bir şekilde muhafaza etmeniz mümkün. Sizin için hazırladığımız öneriler bu konuda oldukça yardımcı olacak.

mutfak-saklama-alani

Mutfağınızın uygun bir köşesinde açık raf sistemi kullanarak pratik bir saklama alanı yaratabilirsiniz. Kapakları olmayan raf ünitesinde, eşyalar elinizin altında olacağından kolayca ulaşabilir, rafları sepet ve kavanozlarla süsleyerek güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Mutfak malzemelerinizi vintage tarzda kap, kavanoz veya kutulara koyarak dolaplarınıza ve tezgahınıza şıklık katabilir, aynı zamanda düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu güzel saklama kaplarını duvara asılı rafınızın üzerinde sergileyebilirsiniz.

Mutfak malzemelerinizi saklamak için mutfak dışındaki alanları da tercih edebilirsiniz. Evinizde kullanılmayan boş alanlara dolap veya raf ünitesi yaptırarak mutfak malzemeleriniz için depolama alanı yaratabilir, bu alanları sürgülü kapı ile gizleyebilirsiniz. Merdiven altına yaptıracağınız çekmece veya raflar, tabak-çanak, tencere, havlu gibi eşyalarınızı saklamak için oldukça kullanışlı olacaktır.

Mutfağınızda oturma grubu olarak altı çekmeceli sedirleri tercih etmeniz ekstradan depolama alanı kazanmanızı sağlar. Hali hazırda bulunan sedirinizin altına çekmece yaptırarak eşyalarınız için pratik bir çözüm üretebilirsiniz.

Temizlik malzemelerinizi muhafaza etmek için mutfağınızda gizli ve pratik bir alan oluşturabilirsiniz. Buzdolabınızın yanında boş alan varsa oraya ince, dar bir dolap yaptırarak temizlik ekipmanlarınızı saklayabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. İçerisine süpürge ve temizlik fırçalarını asmak için askılık taktırmanız eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA