Mutfak için masa seçerken dikkat edebileceğiniz 9 püf noktası

1

Mutfaklar hanımların en çok vakit geçirdiği alanlar. Bunun yanı sıra mutfakta kahvaltı yapmayı ve yemek yemeyi sevenlerin ailece bir araya geldiği, yemek yerken ya da çay, kahve içerken sohbet ettiği yerler. Şık ve kullanımı rahat masalarda bu zamanları geçirmek geçirilen zamanın kalitesini de arttırır ve çok daha keyif verir. Mutfağınız büyük de olabilir, küçük de. Bu nedenle masa seçimi yaparken şıklığı ve rahatlığı kadar kullanılacağı alanın ölçülerine bağlı kalarak yapılması önemli bir noktadır. Bu sebeple mutfağınız için masa seçerken bazı püf noktalarını bilerek seçim yapmak çok daha doğru bir seçim yapmanızı sağlar.

3

Mutfağınız için tercih edebileceğiniz pek çok masa modeli ve masa rengi bulunuyor. Bu kadar çok alternatif içerisinden hangisini seçeceğiniz konusunda zorlanabilirsiniz.

4

Bu nedenle mutfağınıza masa seçerken dikkat edebileceğiniz 9 püf noktasını sizin için hazırladık.

  1. Mutfağa masa seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mutfağın ölçüleridir. Mutfakta tercih edilecek yemek masalarının mutfağın büyüklüğüne göre seçilmesine ve özellikle mutfak küçük ise yer kaplamayacak tarzda bir masa tercih edilmesine özen gösterilmelidir.
  2. Mutfakta kullanacağınız masanın mutfağın genel dekorasyonunu bozmayacak renklerde, modelde ve malzemede seçilmesi mutfağınızın çok daha şık görünmesini sağlar.
  3. Mutfakta masanızı koyacak küçük bir alanınız varsa yerden tasarruf etmek amacıyla yuvarlak masaları tercih edebilirsiniz böylelikle masaya daha fazla kişinin oturmasını da sağlayabilirsiniz.
  4. Küçük mutfaklarda seçilebilecek en ideal masalar katlanabilen türde masalardır. Hatta gerekli bulduğunuz bir durumda açılabilir bir masa ise büyüterek de kullanabilirsiniz. Katlanabilir masa kullanmanın avantajı kullanılmazken katlı bir şekilde tutularak mutfakta alan kaplamasını önleyebilmektir. Küçük mutfaklar alan bakımından elverişsiz olduğundan dolayı seçilecek masaların küçük olmasına önem verilmelidir. Büyük bir masa hem alanı daraltır hem de hareket edebilmeyi zorlaştırır.
  5. Mutfağınız büyük bir mutfak ise ve masanızı koyacağınız alan geniş ise dikdörtgen şeklindeki masalar sizin için daha kullanışlı olabilir.
  6. Mutfağınızın şekline uygun olacak tarzda masa tercihinizi yapabilirsiniz. Eğer mutfağınız kare şeklinde ise mutfağınız için kare bir masa masalar da kare mutfaklar için uygun birer seçenek olur.
  7. Masanızın çabuk eskimesini ve sıkça masa değiştirmek istemiyorsanız kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılmış bir ürün tercih etmenizde fayda var.
  8. Sık kullanılacağından dolayı seçtiğiniz masanın kolay silinebilir ve temizlenebilir malzemeden olmasını tercih edin. Mutfak masaları sık kullandığı için kir ve toza maruz kalabilir, çabuk leke olabilir. Her ne kadar görünüm olarak lake, cam malzemeler oldukça şık dursa da kolay leke tutan malzemeler olduğunu ve kullanımın daha zor olabileceğini göz önünde bulundurmak lazım. Mutfakta ahşap masalar tercih ederseniz temizliği ve kullanımı açısından çok daha rahat edersiniz.
  9. Eğer küçük bir çocuğunuz varsa kazaları önlemek açısından masanızın köşelerinin sivri olmamasına ya da köşeli masa yerine yuvarlak masa seçmeye dikkat etmelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA