Modern oturma odaları için 7 öneri

Klasik oturma odası dekorasyonlarından sıkıldıysanız, değişiklik zamanı gelmiş demektir. Küçük dokunuşlarla farklı ve dikkat çekici mekanlar oluşturmak istiyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz önerilere kulak verin.

gök-mavi

1.Pastelin sıcaklığını hissettirin
Pastel tonlar ile huzurlu bir atmosfer yaratın. Gök mavisini açık gri,beyaz ve kiremit tonlarıyla birlikte kullanarak hoş bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz.

cicek-deseni

2. Çiçek desenli kumaşlar tercih edin
Odanızda ister mobilyanızda ister aksesuarlarda içinizi açacak çiçek desenli kumaşlar kullanın. Çiçek desenli bir koltuk, yastık veya perde ile daha ferah bir mekana kavuşabilirsiniz.

duvar-kagidi

3.Bir bölümü öne çıkarın
Mesela şömine duvarının arkasındaki alanı farklı renk ve malzemeden kaplayarak dikkatleri üzerine çekebilirsiniz.

okuma-kosesi-2

4. Okuma köşesi oluşturun
Oturma odanızda cam önündeki alan uygunsa konforlu bir berjer, küçük bir sehpa ve aydınlatma elemanı ile bu alanı keyifli bir oturma köşesine dönüştürebilirsiniz.

raf-oturma-odasi

5. Girintili çıkıntılı alanları değerlendirin
Oturma odanızda mimariden kaynaklı bazı girintili ve çıkıntılı alanlar bulunabilir. Bu alanları avantaja çevirmek için duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Duvar rafları ile hem dekoratif bir görünüm elde eder, hem de ek depolama alanı yaratmış olursunuz.

oturma-calısma

6. Çalışma alanı yaratın
Ev-Ofis çalışıyorsanız veya işi eve taşıyanlardansanız salona küçük bir masa ve sandalye koyarak kullanışlı bir çalışma köşesi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde ayrı bir çalışma odasına da gerek kalmaz.

degisik-sehpa

7.Değişik objelerle farklılık katın
Mesela birbirinden farklı üç model sehpayı bir araya getirerek tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve renklerde, değişik tarzda yuvarlak sehpalar ile odanıza modern bir hava katabilirsiniz. Sevimli bir ambiyans yaratmak için pastel tonları kullanmanızı öneririz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA