Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İster yeni bir ev sahibi olup evimizi dekore edelim, ister oturduğumuz evi yenilemek isteyelim hepimiz evimizin güzel görünmesini isteriz.

asilyapi-laminat-parke

Evimizi yenilerken ya da yeni aldığımız bir evi düzenlerken sevdiğimiz renkler ve bizi mutlu edecek eşyalar, malzemeler tercih ederiz. Aynı şekilde sahip olduğumuz ofislerimizin de dekorasyonunda kullandığımız malzemelerin tarzımızı yansıtmasında önem veririz.

Kaliteli malzemeler kullanarak odalarımızı çok daha güzel gösterebiliriz. Dekorasyonda kullandığımız  malzemelerden biri de yaşadığımız ortamların zeminlerine döşetmek istediğimiz parkelerdir. Özellikle laminat parkeler zeminlerin çok daha güzel ve şık görünmesini sağlar. Laminat parke tercih edildiğinde, zemine uygulanma işlemini yapacak kişileri seçerken özen gösterilmeli, parkeler işin ehli kişilere emanet edilmelidir. Lamine parke döşemesi zor bir üründür, bu nedenle dikkatli ve özenli bir şekilde zemine uygulanmalıdır.

Parke seçimi yaparken sadece rengine ve  modeline bakıp karar vermek yeterli değildir, birçok detaya da önem vermeniz gerekir. Elbette ki ortamda sağlayacağı görünüm ve parkenin mobilyalara uyumlu olması oldukça önemli bir detay, bunun yanı sıra malzemenin kalitesi, garanti süresi, nerede kullanılacağı ve parkeyi nereden aldığınız gibi detaylar da göz önünde bulundurulmalı.

Laminat parke seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar

1- Parke seçerken ilk önem vermeniz gereken detay renk seçimi olacaktır.  Renk seçerken döşenecek alanın büyüklüğü, ölçüleri ve alanın kullanım amacı devreye girer. Dekorasyonunuzla uyumlu bir renk seçim yapmanız parkeyi döşeteceğiniz mekanı çok daha şık gösterecektir. Mekanda kullanacağınız mobilyalarınız hazır ise, tercih edeceğiniz laminat parkenin mobilyalarla uyumlu olması gerekir.

Çoğunlukla koyu renklerin mekanı daha lüks gösterdiği düşünülerek daha çok tercih edilmek istenebilir. Bir anda karar vermeden önce yaşayacağınız mekanı hem daha daha küçük hem daha basık gösterebilir. Ayrıca tozu diğer renklere göre çok daha çabuk gösterebilmektedir.

2- Parkenin kullanacağı mekanın ofis mi ev mi olacağı parke tercih edilirken mutlaka dikkate alınmalıdır. Ofis için parke tercih edilecek ise daha kalın, ev için parke seçilecek ise daha ince laminant parke seçmek gerekir. Ofislere uygulanacak parkelerde 31. sınıf ve üzeri, evlerde uygulanacak parkelerde ise 21-23. sınıf parke olmalıdır.

3- Satın alınacak parkenin ISO 9002 belgesine sahip olması oldukça önemlidir.

4- Laminant parkenin kalitesi dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biridir. Bu nedenle laminant parke alırken, parkeyi satın almadan önce ürünün kaç devirde üretildiğini belirleyen devir sayısının ne olduğunu mutlaka sorun. Genel olarak devir sayısı 12000 ile 15000 arasındadır.

5- Satın alacağınız laminant parkenin toplarının kenar kısımları da dikkat edilmesi gereken noktadır çünkü bu detay parkenin kalitesini belirleyen bir özelliktir. Parkenin kenar kısımlarında görülebilecek pürüzler, yırtıklar ya da çatlama tarzı bozukluklar döşeme yapılırken bu kısımlardan esneme yapabilmektedir.

Yaşadığınız mekanlarda ne tür bir dekorasyon stili arzu ediyorsanız, zevkinize uygun ve kaliteli parke seçmelisiniz. Parke yaptıracaksanız ya da mekanlarınızdaki parkeleri yenileyecekseniz, internetten parke satın alabileceğiniz en doğru adreslerden biri olan http://www.asilyapi.com/ sitesini inceleyebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA