Küçük oturma odaları için pratik öneriler

Küçük bir oturma odasına sahipseniz, nasıl dekore edeceğim derdine düşmeniz doğal. Ancak hiç korkmayın, doğru renk seçimi, ideal boyutta eşyalar ve kullanışlı parçalar ile ferah ve şık bir oturma odası hazırlayabilirsiniz. Sizler için birkaç ilham verici dekorasyon örneklerini bir araya getirdik. Gelin bakalım;

beyaz-oturma-odasi-2

 Küçük oturma odanızda ferah ve aydınlık bir görünüm yakalamak için açık renkleri tercih etmenizi öneririz. Hem açık renkler mekanın daha geniş görünmesini  sağlayacaktır.

L-koltuk-3

Küçük ve dar alanlarda ‘L’ şeklindeki koltuklardan yararlanabilirsiniz. Bu tip koltuklar ile hem yerden tasarruf eder, hem de konforlu bir oturma alanına sahip olursunuz.

 aynalar

İrili ufaklı aynalarla odanıza derinlik katarak hem aydınlık hem de şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

tv-dolap

 Oturma odanızda kitaplık veya televizyon dolabı gibi geniş yer kaplayan dolapları yerden yukarı monte edebilirsiniz. Böylece odanıza ferahlık getireceğiniz gibi yerden de kazanırsınız.

seffaf-koltuk

 Şeffaf görünümlü koltuk ve sandalyeler tercih ederek mekanda daha ferah bir hava yaratabilirsiniz.

puf-sehpa-2

Eşyalarınıza farklı işlevler kazandırarak mekanda yerden tasarruf edebilirsiniz. Örneğin; salonunuzda bulunan küçük pufları gerektiğinde orta sehpa yerine kullanabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA