Küçük mutfaklarda yemek alanları

Küçük mutfağa sahip olmanız keyifli yemek köşelerinden mahrum olacağınız anlamına gelmez. Mutfağınız küçük olsa dahi şık ve fonksiyonel yemek alanları oluşturabilirsiniz. Bu noktada ortamın ölçülerine uygun mobilya kullanarak şık ve hoş bir mutfak dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.

mutfak-masa

Küçük mutfağınızın köşesinde duvara monte, ince ayaklı bir sedir tercih edebilirsiniz. Sediri küçük yuvarlak bir masa ile tamamlayarak odanın görüntüsünü kesmeden daha ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Sedirin üzerinde kullanacağınız siyah-beyaz çizgili minderler odanızın modern havasını arttırabilir.

ahsap-masa-mutfak

Portatif, kare ahşap masa ile küçük mutfağınızda kullanışlı ve şık bir köşe oluşturabilirsiniz. Bir ayağını duvara yasladığınız masa büyük yer kazandıracaktır. Açık renk ahşap masanızı klasik tarz siyah sandalyeler ile tamamlayarak modern bir ambiyans yaratabilirsiniz. Duvarlarda raf kullanarak aksesuarlarınız ve mutfak gereçleriniz için yer elde edebilirsiniz. Bir ayağı raflı bölmelerden oluşan bu tip masalar fazladan eşyalarınızı saklamak için de idealdir.

mutfak-yemek

Küçük mutfağınızda duvar kenarına yerleştirdiğiniz beyaz, country tarzı masanızı renkli sandalye ve taburelerle tamamlayabilirsiniz. Mavi ve pembe gibi pastel tonlarda sandalyeler tercih ederek sevimli bir köşe oluşturabilirsiniz. Masanın yanındaki duvara asacağınız kara tahtadan çerçeve ile mutfağınıza hem farklı bir hava katabilir, hem de günün menüsü, özel mesajlar gibi notlarınızı yazacağınız dekoratif bir alan oluşturabilirsiniz.

sedir-mutfak

Mutfağınızın cam kenarındaki uygun bir köşeyi yemek alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Kenarda köşede kalan bu alanı güzel bir sedir ve onu tamamlayan sandalyelerle şık ve konforlu bir yemek köşesine dönüştürebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA