Köşe koltuk seçerken dikkat edilecek 5 nokta

kose-koltuk-takimi

Koltuklar şüphesiz salonların en önemli mobilyaları arasında görülmektedir. Salonların daha modern bir görüntüye kavuşmasını isteyenler için köşe koltuk seçerken dikkat edilecek 5 nokta göz önünde bulundurulduğu takdirde salonların daha kullanışlı bir hale gelebilmesi mümkün olacaktır. Özellikle küçük salonlara sahip olan kişilerin de büyük ilgi gösterdikleri köşe koltukların seçiminde hata yapmanız durumunda özenle aldığınız koltuklarınızın kullanışlı olmaması gibi bir problem yaşamanız da kaçınılmaz olacaktır.

Yeni koltuk takımları aldığınızda her zaman daha dikkatli olmanız ve daha uzun süre rahatlıkla kullanabileceğiniz mobilyalar seçmeye özen göstermeniz sizin için çok daha doğru bir seçim olacaktır. Bu konuda size belirteceğimiz hususları dikkate almanız sayesinde uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız köşe koltuk takımlarına sahip olabilmeniz mümkün olacaktır.

  1. İskeletinin sağlam olmasına dikkat edin. Hangi malzemeden yapıldığını bilmediğiniz ve iskeleti de sağlam olmayan bir köşe koltuk almanız durumunda kısa sürede bu koltukların size büyük sorun yaratabilmesi söz konusu olabileceğinden seçimlerinizi yaparken daha dayanıklı malzeme kullanılarak hazırlanmış olan koltukları seçmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
  2. Boyutlarına dikkat etmelisiniz. Pek çok kişi salonu ile tezat oluşturacak boyutlardaki köşe koltuklar alarak köşe koltuk kullanımının sağladığı estetik özelliklerden yararlanamamaktadır. Küçük bir salon için büyük bir köşe koltuk almak da büyük bir salon için çok küçük bir köşe koltuk almak da yanlış bir seçim olacaktır. Bu sebeple ebat konusunda özellikle ölçüm yaparak köşe koltuk seçiminize karar vermeniz daha doğru olacaktır.kose-koltuk-takimi
  3. Köşe koltukların en büyük özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkan yastık kullanımına özen gösterin. Köşe koltuk zemin renginizle uyumlu olan aynı zamanda salonunuzda bulunan diğer eşyalarla da uyum sağlayan yastık renklerini kullanmaya özen göstermeniz daha doğru bir seçim olacaktır.
  4. Farklı formlardaki köşe koltuk seçimi yaparken salonunuzun ebatlarını ve salonda bulunan diğer eşyaların ebatlarını göz önünde bulundurduğunuz gibi eşyalarınızın konumlandırılmasını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Böylelikle aldığınız köşe koltuk takımını salonunuza sığdırmak için uğraşmak zorunda kalmaz ve dilediğiniz gibi eşyaların yerlerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
  5. Satın almayı düşündüğünüz köşe koltuk takımının rengine dikkat etmeniz gerektiği gibi sünger kısmının ya da koltuk kumaşının kolay deforme olmayacak kalitede olmasına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Bu sayede aldığınız köşe koltuk takımlarını çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz ve rahat etmeniz söz konusu olabilecektir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA