Kız çocuk odaları için yaratıcı duvar dekorasyonları

Çocuklar adeta göz açıp kapayıncaya kadar büyüyor   ve büyüdükçe odalarındaki ihtiyaçları da değişiyor.

kız-1Kız çocukların kendilerine ait odalarını şekillendirirken zevklerini göz önünde bulundurmalı, oda dizaynını ve mobilya seçimlerini buna bağlı olarak yapmalısınız. Odalarını dekore ederken hoşlarına gidebilecek yaratıcı duvar dekorasyonları ile ilgili sizlere birkaç fikir sunalım.

Siz de kız çocuğunuza yeni bir oda yapmak ve duvarlarını farklı dekore etmek isterseniz ya da kızınızın eski odasından artık çok sıkılmış olduğunu fark edip yeni birkaç dokunuş yapmak isterseniz, yazımıza göz atmanızda fayda var.

Kız çocuğu odalarına yaratıcı duvar dekorasyonları

Öncelikli olarak çocuğunuzun artık büyüdüğünü ve odasını ona göre dizayn etmeniz gerektiğini unutmayın. O hala sizin gözünüzde küçük bir kız çocuğu olarak gelebilir ama onlar siz farkında olsanız da olmasanız da hızla büyüyorlar ve kişilikleri de bu bağlamda yavaş yavaş oluşmaya başlıyor. Odalarını tasarlarken de kız çocuk odası olduğunu mutlaka göz önünde bulundurun. Bu noktada çocuğunuzun da odası hakkında fikirlerini alabilir ve ortak bir zevkle döşenmiş odalar yapabilirsiniz.

Çocukların zevkini ve tercihlerini göz önünde bulundurmadan çocuk odası dekor ederseniz zamanlarının büyük çoğunluğunu geçirdikleri bu odadan zevk almak yerine odalarında bulunmaktan nefret eder hale gelebilirler.

Renkler çocuk odasında çok önemli bir büyük gibi asla düşünmeyin ve olabildiğince renkli dekore etmeye çalışın odasını özellikle kız çocuğu için pembe, sarı, lila, mor, yeşil renkler ve bunların tonlarında oluşturulmuş odalar hem kız çocuğunuza enerji verir hem de kişiliğine uygun renkleri yansıtmış olursunuz.

kız-çocuk-2

Mobilya ve aksesuarlar ne kadar oda dizaynında önemli ise, yapacağınız yaratıcı duvar dekorasyonları da çocuk odaları için o denli önemlidir. Çünkü çocuk odalarında yaratıcı fikirler onların hayal dünyalarına açılan birer kapıdır. Modern bir kız çocuğu odası dekorasyonu için oyuncakları ve hikaye kitaplarını koyabileceği, duvara monte edilebilen, özellikle onun rahatlıkla ulaşabileceği yükseklikte olan sepetler yaptırabilirsiniz. Bu sayede hem klasik oyuncak kutusundan ve kitaplıktan farklı bir tarz oluşmuş olur hem de duvarda farklı bir dekor yakalamış olursunuz.

Duvarda hem dekorasyon amaçlı hem de aksesuar olarak kullanılabilecek şık bir tablo  yatak başlığının üzerine monte edebilirsiniz. Hem odasını daha zarif gösterecek hem de dekorasyona katkı sağlamış olacaktır.

Çocuğunuzun hayvanları ve doğayı tanıması açısından duvara bir ağaç dekorasyonu ve hayvan stickerları yapıştırabilirsiniz. Ağaç yapraklarını gece fosforlu ışık veren renklere dönüşenlerinden seçerseniz, gece için aydınlatma işini halletmiş olursunuz. Aynı şekilde kız çocuğu olduğu için yine prenses ya da Barbie bebek olanlarından da seçme imkanınız var.

kız-çocuk-3

Kız çocuk odasının bir duvarını ya da duvarın belirli bir kısmını yazı tahtası haline dönüştürebilirsiniz. Özellikle pembe, sarı, mavi, yeşil, beyaz renklerden oluşan tebeşirlerle hem zeka hem de el becerilerini geliştirirken bir yandan da eğlenebilirler. Tek başlarına oynayabilecekleri gibi, arkadaşlarıyla beraber de harika vakit geçirebilirler.

Çalışma masalarının hemen arkasındaki duvara dünya haritası, eğlenceli çöp insan figürleri gibi kızınızın özellikle keyif aldığı huzur bulduğu ve eğlendiği farklı figürlerle boyatabilir ve uzman bir kişiden yardım alarak duvarda farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Bu sayede odasını renklendirmenin yanı sıra öğretici şeyleri de kızınıza vermiş olacaksınız.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA