Kış Bahçesi Dekorasyonu

kıs-bahceYazları bahçe keyfine doyamayanlardansanız, bu zevki kışın da sürdürebilirsiniz. Bahçenizi, balkonunuzu veya verandanızın etrafını camla kapatarak hoş bir kış bahçesine dönüştürün. Böylece kışın dahi doğayla baş başa olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

kıs-bahce-4

Kış bahçenizi ister modern, ister klasik isterseniz de counrty tarzında dekore edin, seçim sizin. Kış bahçeleriyle evinizde farklı bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Kışın soğuk günlerinde keyifli bir sığınak olacak bu mekan, yazın da bahçenizin devamı hissi yaratacaktır. Kış bahçenizi oturma odası, hobi odası, yemek odası olarak hazırlayabilirsiniz. Bu tamamen hangi amaçla kullanacağınıza ve nasıl bir alana ihtiyacınız olduğuna bağlı.

kıs-bahce-2

Bahçenizdeki yer döşemesini kullanacağınız alana göre belirleyin. Seramik, mermer veya parke seçebilirsiniz, tercih size kalmış. Ancak parke kullanarak daha sıcak bir hava yakalayabilirsiniz.

kıs-bahce-3

Mobilyaları ise dekorasyonunuzun tarzına uygun seçmenizde yarar var. Özellikle evinizin iç kısmındaki bir alanı; bahçeye bakan salonu veya oturma odanızı kış bahçesine çevirecekseniz, mobilyalar uyum içinde olmalı, bir bütünlük yakalanmalıdır. Bahçenizde bulunan ayrı bir bölümü kış bahçesi olarak düzenleyecekseniz dilediğiniz tarzda dekore edebilirsiniz. Pastel tonlarda renkler ile evinizin balkonu veya bahçesinde sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz.

kıs-bahcesi-oturma-alani

Kış bahçesine dönüştürmek istediğiniz alanın ısı yalıtımının yapılmış olması ve su sızdırmayan özelliklere sahip olması önemli. Balkonunuzu cam panel veya pimapen ile kapatarak kış bahçesine çevirebilirsiniz. Bahçenize açılır kapanır tavan sistemi uygulayarak yaz-kış kullanım rahatlığı yaşayabilirsiniz. Yalnızca tavanı değil yan cam panelleri de açarak, kışın kapalı olan mekanınızı yazın açık bahçeye dönüştürebilirsiniz. Cam ve tavan çerçevelerini alüminyum, ahşap veya PVC malzemeden tercih edebilirsiniz.

kapalı-balkon

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA