Kış aylarında taşınmanızı kolaylaştıracak 6 püf noktası

kisin_tasima_islemi

Kış aylarında taşınmanın diğer aylara göre birçok avantajı vardır. Yaz aylarında evden eve nakliyat firmalarına olan ihtiyaç artış göstermektedir. Bu nedenle kış aylarında planlayacağınız bir taşınma işlemi için, daha ekonomik fiyatlarda daha rahat nakliye firması bulabilirsiniz.

Peki, kış aylarında taşınma işlemi sırasında neler yaparak işimizi kolaylaştırabiliriz? Bunun için size yardımcı olabilecek bazı püf noktalarını uygulamanızda yarar var.

Hava durumunu kontrol etmeyi unutmayın

Dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi hava durumdur. Taşınma işleminiz sırasında eşya yüklerken başlayacak ani bir yağmur veya kar yağışı işlerinizi kötü bir duruma sokabilir. Günümüzde az bir yanılma ile günlük ve haftalık hava durumlarını takip etmeniz mümkün.  Bu yüzden taşınma işleminizi mümkün olduğunca kuru havaların olduğu günlerde yapmaya çalışın.

Yeni taşındığınız evin ısıtma sistemlerinin çalışır olduğuna emin olun

Taşınacağınız ev eğer merkezi sistem ile ısınıyorsa zaten sorun yok. Ancak  ısınma sistemi kombi veya farklı bir sistem ise taşınmadan önce bu konuda gerekli hazırlıkları yapıp bu sürecinizi tamamlamış olmanızı öneririz. Bu sayede hem taşınma esnasında üşümemiş olursunuz hem de taşınma işleriniz bittikten sonra sıcacık evinizde rahat bir şekilde dinlenebilirsiniz.

Nakliyat aracını yola çıkmadan kontrol edin

Hava bozuk olmasa bile, nakliye aracının üzerinde kış lastiği veya zincir takımının olup olmadığını kontrol edin. Aracınız yola çıktıktan sonra hava durumu değişebilir ve yolda kalabilir. Bu sayede başka nakliye aracının gelmesi ve yüklemenin ona yapılması gibi bir dert ile karşı karşıya kalmazsınız. Kış lastiklerini üzerindeki kabartmalardan ve yazılardan anlayabilirsiniz ya da firmadan gelen personele sorarak bilgi alabilirsiniz.

Kendinizi gecikmelere hazırlayın

Bütün kıyafetlerinizi paketlemeden önce kendinize bir çanta hazırlayın. Taşındığınız yer uzaksa veya şehir dışında ise gecikme yaşanabileceği ihtimallerini her zaman göz önünde bulundurun. Bu gibi durumlar için gittiğiniz yerdeki konaklama hizmeti veren noktaları tespit edin ve taşınmadan önce iletişime geçin. Durumunuzu anlatarak o gecelik rezervasyon yaptırmanız mümkün olabilir.

Bina giriş ve çıkışlarını kontrol edin

Nakliye aracının park edeceği yeri önceden hazırlamaya çalışın. Bina giriş ve çıkışlarındaki buzlama ve kar eşya taşınma sırasında ciddi kazalara yol açabilir. Kötü sürprizleri engellemek için mutlaka çalışma alanını buz ve kardan temizleyin. Geçiş alanlarına tuz dökerek bu gibi olayların önüne geçmeye çalışın.

Kendinizi ve yanınızdakileri soğuktan koruyun

Çalışan insanlara bir bardak kahve veya çay vermeniz işlerini severek yapmalarını sağladığı gibi, herkesin içini ısıtacaktır. Eğer elinizde fazladan eldiven ya da şapka varsa kendiniz için kullanabilir ve yanınızdakilere dağıtabilirsiniz.

Siz de kendinize en uygun evden eve nakliyat firmalarını arıyorsanız www.sahibinden.com’un sahibinden hizmetler sayfasında göz gezdirerek bu sorunu en kısa yoldan çözebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA