Harika bir yılbaşı sofrası hazırlamak için 8 öneri

Yeni yıla evinizde ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte girmeyi mi düşünüyorsunuz? Sizde bizimle aynı fikirdesiniz ve bu tadı başka hiçbir eğlence mekânında bulamayacağınızı biliyorsunuz.yilbasi_sofrasi_dekorasyon

Çılgın kalabalıkların içerisinde kendinizi kaybetmektense sımsıcak bir aile ortamında huzurun, birlik ve beraberliğin tadını çıkarmanız en güzeli. Peki, o geceye nasıl hazırlanacağınızı biliyor musunuz? Sevdiklerinizi ağırlayacağınız ve yeni bir yıla merhaba diyeceğiniz yılbaşı akşamında her şeyin eksiksiz ve kusursuz olması gerekiyor. İşe harika bir yılbaşı sofrası kurarak başlamalısınız. Bunun için neler yapacağınız hakkında pek fikir sahibi değilseniz size bazı önerilerimiz olacak.

İşte harika bir yılbaşı sofrası hazırlamak için 8 öneri:

  1. Yılbaşı sofralarından iki ana başlık vardır. Birincisi masa dizaynı ve görseli, ikincisi de elbette menünüzün güzelliği ve lezzeti. Bu iki ana başlık bir arada olmazsa olmaz. Masanız harika görünebilir ancak yemekleriniz göz doldurmuyorsa veya yemekleriniz inanılmaz lezzetli olup ama masanız sönükse harika bir yılbaşı sofrası hazırlamış olmazsınız. Bu iki başlığa da ayrı ayrı özen göstermelisiniz.yilbasi_sofrasi_masa_dizayn
  2. Yılbaşı sofralarında gösteriş ve şıklık çok önemlidir. Hazırlığa buradan başlamalısınız. Önce şık ve tertemiz bir masa örtüsü serin. Üzerine özellikle kırmızı renkte bir runner kullanmalısınız. Runner tercihi size kalmıştır. İsterseniz uzun ve masanın ortasına enlemesine serebilirsiniz, isterseniz iki veya üç adet yan yana, uzunlamasına serebilirsiniz. Her durumda da dikkat etmeniz gereken kullanacağınız runner’ın ışıltılı ve etkileyici olmasıdır.
  3. Örtü kısmını hallettikten sonra harika bir yılbaşı sofrasından sıra şamdanlara geldi. Uzun ve tek bir runner kullanıyorsanız masanın tam ortasına büyük ve gösterişli hatta 4-5 kollu bir şamdan muhteşem olacaktır. Parça runner’larsa tercihiniz daha küçük iki adet şamdanı masa başlarına yerleştirebilirsiniz.
  4. Yılbaşı çiçekleri olmazsa olmazdır. Ve harika yılbaşı sofralarından mutlaka bulunmalıdır. Genellikle kırmızı, altın sarısı ve gümüş detaylarla hazırlanan yılbaşı sofralarından yeşil yapraklardan oluşan ve kozalaklarla süslü bir çiçek tam masanın ortasında çok hoş duracaktır.
  5. Bu özel gecede en özel yemek takımlarınızı kullanmanız gerekir. Şık kesme su takımları, ışıl ışıl parıldayan çatal kaşık takımları tamamlayıcı unsurlardır.yilbasi_sofrasi_yemek_takimi
  6. Harika bir yılbaşı sofrası için özel peçeteler hazırlamalısınız. İnce bir detaydır ancak aynı zamanda etkileyici bir dokunuştur. Yılbaşını simgeleyen özel peçete klipsleri ile birlikte şıklıkla katlanmış peçeteleriniz tabaklarınızın içerisinde yerini almalıdır.
  7. Yılbaşı akşamı için yemek hazırlıklarınız eksiksiz olmalı. Çorbasından ana yemeğine, ara sıcaklarından tatlısına kadar her detayı düşünmelisiniz. Ancak size önerimiz masanızın üzerinde hazırladığınız her yemeği sergilememeniz. Eğer geceye özel harika bir hindi dolmanız varsa elbette masanızın en güzel köşesinde buna yer vermelisiniz. Onun dışında masa üzerine herhangi bir yemek koymanızı önermiyoruz. Meze tarzı lezzetlerinizi herkese özel başlangıç tabağı olarak sunmanız daha etkileyici ve hoş olacaktır.
  8. Ve tatlılar. Yemeğin sonunda eğer özel bir yılbaşı pastanız varsa ve masadaki herkesle birlikte mumları üfleyerek yeni yıla girmek istiyorsanız söyleyecek bir şeyimiz yok. Ancak farklı tatlılar planlıyorsanız bunların servisini ayrı bir yerde yapmanızı öneriyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA