Gardırobunuzu düzenlemek için 4 öneri

gardirop-duzeni

Bir gardırobu düzenlemek ve bu düzeni muhafaza etmek genelde çok zor bir iş olabilmektedir. Ancak gardırobunuzun düzenli olmasının kıyafet ve aksesuarlarınızın fazlalığıyla değil sistemli bir şekilde yerleştirilmesiyle ilgisi bulunmaktadır. Bu bakımdan gardırobunuzu düzenlemek için 4 önerimizden faydalanmanız çok doğru olacaktır.

6241cee85cbe8a00b5ce9724907b80cc

  • Dolabı boşaltın: Gardırobunuzun düzensizliği üzerine düzenleme yapamazsınız. Bu yüzden gardırobunuzu düzenleyebilmek için önce tamamen boşaltanız gerekmektedir. Bu sayede hem kıyafetlerinizi elden geçirme olanağına sahip olabilirsiniz hem de bunları düzenli bir şekilde yerleştirmeniz mümkün olabilir.
  • Ayıklamaya başlayın: Özellikle kadınlar için gardırop düzenlerken en çok zorlanılan konulardan biri olarak ayıklama işlemi aslında büyük bir öneme sahiptir. Kullanmadığınız kıyafet ve aksesuarları ayıklamanız sayesinde gardırobunuzda gereksiz bir şekilde ye kaplayan her eşyadan kurtulmanız mümkün olacaktır. Uzun zamandır giymediğiniz bir kıyafetin her zaman giydiğiniz bir kıyafetle aynı yerde olmayı size sadece yer kaybettirecektir. Ayıkladığınız eşyalar içerisinde hala kullanılabilir durumda olanlar varsa bunları tanıdığınız birine verebileceğiniz gibi geri dönüştürebilir, farklı bir amaçla kullanabilir ya da Kızılay’ın yardım kutularına bırakabilirsiniz.
  • Sınıflandırma yapın: Kullanmadığınız kıyafetleri ayıkladıktan sonra elinizde kalan ve çok sık bir şekilde giymiş olduğunuz kıyafetler arasında bir sınıflandırma yapmalısınız. Bu sayede hangi eşyalardan daha fazla hangisinden daha az olduğunu görmeniz çok daha kolay bir hale gelecektir. Bu sınıflandırmayı yapmanız sayesinde gardırobunuzu düzenlemek için kullanabileceğiniz hangi yardımcı araçlara ihtiyacınız olduğunu da görebilirsiniz. Askı, raf ya da çekmece düzenleyiciler gibi ihtiyaçlarınız bu şekilde çok daha rahat bir şekilde ortaya çıkacaktır.
  • Yerleştirmeye başlayın: Çok fazla kullandığınız kıyafetleri sınıflandırdıktan sonra bunları kullanırken daha rahat bir şekilde çıkaracağınız şekilde düzenlemeniz gerekecektir. Kıyafetlerinizin düzgün ve ütülü durmasına olanak sağlayacak şekilde bir düzenleme yapmanız çok önemlidir. Bu sayede sürekli dolaptan çıkardığınız ürünler için ütü açmak zorunda kalmazsınız. Bunun yanı sıra dolabınıza yerleştirmek istediğiniz ayakkabı, şapka, çorap ve diğer aksesuarlarınız için kutular kullanmanızın faydasını görebilirsiniz. Özellikle şeffaf kutular üzerine yazılar yazarak düzenleme yapmanız neyi nerede bulacağınızı bilmeniz konusunda da size yardımcı olacaktır.

gardirop-duzeni-1

gardirop-duzeni-2

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA