Evinize yenilik katmak için 7 dekorasyon önerisi

salon-yastik

Yazın bu renkli ve enerjik havasını evinize taşımaya, ufak dokunuşlarla yaşam alanınıza farklılık katmaya ne dersiniz? Sizler için oldukça basit ve etkili dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik. Bu pratik uygulamalarla evinize bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.

1.Duvarları kaplayın
Evinizin duvarlarında yapacağınız küçük değişikliklerle farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Odanın bütün duvarlarını düz veya desenli bir duvar kağıdı ile kaplatabileceğiniz gibi, sadece bir duvarını çiçek desenli bir duvar kağıdı ile kaplatarak ortama hareket katabilirsiniz. Evinizin belirli bölümlerinde nişler varsa, bu alanları duvar kağıdı ile bambaşka bir görünüme sokabilirsiniz. Romantik tarzı seviyorsanız, pudra pembe veya gök mavi gibi pastel tonlarda duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Daha enerjik ve dinamik odalar için ise yeşil, sarı, kırmızı tonlarına yönelebilirsiniz.

duvar-kagidi

duvar-kagidi-renkli

2.Koltukları süsleyin
Odalarınızı canlandırmanın en pratik ve basit yollarından biri de yastıklardır. Kırmızı, mavi, pembe, sarı gibi rengarenk yastıklarla koltuklarınızı süsleyip evinize enerjik bir hava katabilirsiniz.

yastik

3.Aynalara yer verin
Dekorasyonun vazgeçilmez parçalarından biri olan aynalar, mekana derinlik katmasının yanı sıra şık bir görüntü sağlıyor. Son dönemlerde farklı boyut ve şekillerde ayna tasarımlarına rastlamak mümkün. Geometrik şekilli ve çerçeveli modellerle evinize modern bir hava katabilir, çerçevesiz olanlarla minimalist bir görünüm yakalayabilirsiniz.

ayna-ev

4.Eviniz mis gibi koksun
Evinizin taze, ferah ve mis gibi kokmasını istemez misiniz? O halde yaza uygun çiçek ve taze meyve kokulu ev parfümlerinden birer tane edinin. Portakal ve mandalina kokulu mumlarla da evinizde ferah, yaz havası estirebilirsiniz.

parfum

5.Takıları tepsilerde sergileyin
Mücevher kutunuzda sakladığınız takılarınızı ortaya çıkarma zamanı. Kolye zincirlerinin birbirine dolanmasına, bilekliklerin birbirine karışmasına bir son diyorsanız, takılarınızı tepsilere dizmeyi deneyin. Camdan tepsilerinizi yatak odanıza koyarak takılarınız için şık bir yer yaratabilirsiniz. Farklı boylardaki tepsilere dizdiğiniz takılarınız hem daha düzenli bir şekilde durur, hem de elinizin altında olmuş olur.

tepsi-taki

6.Yatak örtüsünü yenileyin
Küçük bir dokunuşla yatak odanıza yenilik katmak istiyorsanız, yatak örtünüzü değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Huzur veren renklerden mavi bir yatak örtüsü ile odanıza aydınlık ve ferah bir hava getirin.

yatak-ortusu

yatak-ortusu-mavi-2

7.Aydınlatmayı arttırın
Güneşin insanı mutlu eden bir yanı olduğu tartışılmaz. Evinizde daha mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız, aydınlatmaları arttırın. Güneşi andıran türden aydınlatmalar seçerek iç açıcı bir mekan oluşturabilirsiniz. Yoğun ışık yayan modern tasarımlı sarkıt lambalar ideal bir seçim olabilir.

aydinlatma

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA