Evinize renk katacak dekorasyon fikirleri

Değişik dekoratif çözümler, renkli fikirler ile evinize bambaşka bir hava katmanız mümkün. Küçük dokunuşlarla evinizi nasıl daha güzel hale getireceğinize bir bakalım.

oturma-odasi

Ev dekorasyonunda renk uyumu oldukça önemli bir detay, ancak kontrast renkleri bir arada kullanarak da hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mavi ve turuncu ikilisi sıcak-soğuk kontrastlıklar yakalamak için ideal. Oturma odanızda mavi ve turuncuyu birlikte kullanarak zıtlıktan uyum yaratabilirsiniz.

coklu-cerceve-2

Duvara hacim ve derinlik kazandırmak için çoklu çerçevelerden yararlanabilirsiniz. Girişteki duvarı veya salonunuzdaki boş bir köşeyi farklı boyutlarda çerçevelerle süsleyerek duvarınızda şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu fikri yeni çerçeve veya tablolar ile uygulayabileceğiniz gibi mevcut çerçevelerinize fotoğraflar koyup tüm duvarı çerçevelerle donatabilirsiniz.

mum

Bazı objeleri irili ufaklı ya da uzunlu kısalı şekilde bir araya getirerek odak noktasını genişletebilirsiniz. Farklı boyutlarda mumluklar veya resim çerçevelerini gruplandırarak şık bir birliktelik yakalayabilirsiniz.

pencere-saksi

Saksılarınız için yeterli yeriniz yoksa dert etmeyin. Pencerenizden yararlanarak sevimli bir saksılık elde edebilirsiniz. Pencerenizin yüksekliğine göre bir ya da iki rafı içten çerçevesine sabitleyin. Rafların yerini belirlerken kullanacağınız saksının yüksekliğini de göz önünde bulundurun. Bu işlemi özellikle giyotin pencerelerde uygulamanız önerilir.

mor-stor-perde

Pencerelerinizde klasik beyaz veya açık renk storlar yerine pembe, mor gibi canlı renkli kumaşlarda stor kullanarak odanıza enerjik bir hava katabilirsiniz. Aynı zamanda tül perde kullanmayarak daha hesaplı bir seçim yapmış olursunuz.

duvar-yapıstırıcı

Sade oturma grubunuza farklılık katmak için renkli duvar yapıştırıcılarından faydalanabilirsiniz. Koltuğunuzun arkasındaki duvarı çiçekli yapıştırıcılarla süsleyerek odanızda canlı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA