Evinize farklı bir hava katmanın 7 yolu

Uzun zamandır kullandığınız dekorasyonunuzdan sıkıldıysanız, hesaplı ve pratik küçük dokunuşlarla evinizde yeni bir hava yakalamanız mümkün. Sizler için derlediğimiz harika önerilere gelin bir bakalım;

1.Fazlalıklardan kurtulun
İnsan bazen öyle bir hale geliyor ki, gözünün önündeki gazete yığınları, bir arada duran onlarca aksesuar gözüne batmıyor. Fazlalıkları atıp daha ferah bir oda yaratmaya ne dersiniz?

kalabalık-salon

2. Geri dönüştürün
Kullandığınız bazı eşyaları atmak yerine dekoratif anlamda değerlendirebilirsiniz. Ancak bunun biraz zahmetli bir iş olduğunu söylemek gerek. Sebze kasasından raf ünitesi oluşturabilir, pet şişelerden abajur yapabilirsiniz.

raf-kasa

3.Banyonuza hareket katın
Gerek renk gerek dekorasyon bakımından genelde banyolarda fazla cesur seçimler yapmayız. Ancak tabuları yıkma zamanı gelmedi mi? Banyo duvarına asacağınız değişik bir tablo, merdivenden havluluk, orijinal bir abajur veya gazete kupürleriyle süslü bir duvar kağıdı ile banyonuzun havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Böylece banyoda geçirdiğiniz vakitler daha keyifli hale gelebilir.

havlu-banyo

abajur-banyo

4. Aydınlatma oyunu oynayın
Yalnızca aydınlatma modelini yenilemeniz bile odanın havasını değiştirmeye yetebilir. Tavandan sarkıt yerine ayaklı lambader veya duvar aplikleri kullanarak fonksiyonellik ile şıklığı bir arada yakalayabilirsiniz. Küçük küçük çok sayıda ışık kaynağı ile farklı alanlara ışık yayılırken, ortam romantik bir havaya bürünür.

abajur-salon

5. Antika eşyalara yer verin
Antika tutkunu olmak ayrı bir zevk, ayrıca ona ayıracak paranız da olması lazım.  Zaten size evinizi  antika parçalarla donatın diyecek halim yok. Eskiciden alacağınız eski bir tahta bavul, dikiş makinesi sehpası veya antika konsol ile odanıza farklı bir ruh katabilirsiniz. Bu vintage parçaları farklı amaçla kullanarak sıra dışı bir dekorasyon hazırlayabilirsiniz. Bavuldan komodin, dikiş makinesi sehpasından çalışma masasına ne dersiniz?

komodin-bavul

dikis-makinesi-calisma

6. Sanatsal objelerle zenginleştirin
Evimize güzellik katabilecek objelerden biri de şüphesiz tablolar. Orijinal tablolara hepimiz hayran kalsak da, iş satın almaya geldiğinde bütçemiz sarsılabiliyor. Bütçenizi yormadan güzel tablolar almak istiyorsanız,  genç sanatçıların güzide eserleri ne güne duruyor. Böylece hem onlara destek olur, hem de daha uygun fiyata tablolara sahip olabilirsiniz. Dilerseniz baskı tablo veya illüstrasyonlar ile odanıza renkli ve eğlenceli bir hava katabilirsiniz.

retro-tablo

7. Canlı çiçeklerle donatın
Klasik ya da modern, evinizin tarzı ne olursa olsun, çiçek her eve canlılık ve tazelik hissi verir. İster mutfağınızda ister salonda isterseniz yatak odasında canlı çiçeklere yer vererek romantik ve sıcak bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

canlı-cicek-salon

cicek-yatak-odasi

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA