Evinizdeki ölü alanları değerlendirmenin 5 yolu

merdiven-1
Evinizin her alanını verimli şekilde kullanabilmek ve daha ferah mekanlar oluşturabilmek için evinizdeki ölü alanları değerlendirmenin 5 yolu ile size bahsedeceğimiz önerilerimizi kullanmanız çok doğru olacaktır. Özellikle radyatörler sebebi ile boş kalan alanlar, garip kıvrımları bulunan köşeler, şömine çevresi, merdiven altları, raf altları gibi alanları doğru şekilde değerlendirdiğiniz takdirde evinizde size daha fazla hareket alanı kalacağını ve evinizde daha estetik bir görünüm oluşturabileceğinizi görebilirsiniz.

  • Modüler mobilyaları tercih edin: Evinizdeki sıkıntılı alanlardan kolaylıkla kurtulmanıza olanak sağlayacak olan modüler mobilyalar sayesinde uzun ve dar bir koridoru olduğu gibi, merdiven altındaki alanlarınızı da kolay bir şekilde şekline göre uygun bir tarzda döşeme imkanına sahip olabilirsiniz. Dar bir alana konsol sığdırmanız sayesinde mektuplar, faturalar ve kitaplar gibi eşyalarınız için doğru bir depolama alanı oluşturmanız konusunda modüler mobilyaların büyük yararını görebilirsiniz.
  • Radyatörleri gizlemenize olanak sağlayan dolaplar kullanın: Hem şık bir görüntü oluşturmak hem de değişik aksesuarlarla süsleyerek çok şık bir görüntü oluşturmanıza olanak sağlayacak olan radyatör dolaplarının sizin için çok doğru bir çözüm olacağını söyleyebiliriz.

kalorifer

  • Kapı üzeri ve geniş koridorlara kitaplık yaptırın: Kapılarınızın üzerindeki alanlara ya da geniş hol ve koridorlarınıza yapacağınız kitaplıklar sayesinde hem dekoratif bir biçimde bu alanları değerlendirme hem de kitap ve çeşitli süs eşyalarınız için pratik bir yer bulma olanağına sahip olabilirsiniz. Hatta kapılarınızla aynı renge boyayarak bu kitaplıkları daha dekoratif hale de getirebilirsiniz.
  • Merdiven sahanlıklarınızı değerlendirin: Merdiveni bulunan evlerin pek çoğu uzun ve dar bir merdiven sahanlığına sahiptir. Pek çok kişi bu alanı sadece odalara geçiş için kullanıyor olsa da burada kompakt oturma köşeleri oluşturmanız, masa ya da konsol koymanız bu alanı daha dekoratif şekilde değerlendirmenize olanak sağlayacaktır.

merdiven

  • Hol döşemelerinde değişiklik yapın: Kiriş ve sütunlar sebebi ile rahat kullanılamayan alanlardan biri olarak görülen hollerde zemin konusuna dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Pratik yer döşemeleri, üzeri cilalanmış ahşap yer döşemeleri ve kullanacağınız bir kilim sayesinde bu alanları çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca fazlalık olan eşyaları kaldırıp pratik depolama alanları oluşturmanız da buraları daha iyi değerlendirmenizi sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA