Evde yılbaşı heyecanını hissettirebileceğiniz 7 yol

Yeni yıl yaklaşıyor. Daha şimdiden sokaklar ve caddeler yapılan süslemeler ile ışıl ışıl parıldamaya başladı. Yeni yıla özel yapılan dekorasyon çalışmaları sokaklardan sonra evlere de sıçramış durumda.

evinizde_yilbasi_heyecani

Kısa süreliğine de olsa evde yeni yıl havasına girmek ve o heyecanı yaşayabilmek için evin dekorasyonunda bazı özel dokunuşlar yapılabilir. Siz de yeni yılı evinizde sadece bir geceye sığdırmak istemiyorsanız ve yeni yıl heyecanını bir süreliğine yaşamak istiyorsanız, bu havayı solumanıza yardımcı olacak bazı dekorasyon önerilerimiz olacak.

İşte evde yılbaşı heyecanını hissettirebileceğiniz 7 yol:

  1. Yılbaşı konsepti içerisinde çam ağacı süslemesi olmazsa olmaz. Her evde bu havayı ve heyecanı en iyi yansıtacak olan dokunuş şüphesiz ki çam ağaçları. Ancak yılbaşı ağaçları ile gerçekten etkili bir dokunuş yaratmak istiyorsanız sadece bir ağaç alıp onu süslemek elbette yeterli değil. Yılbaşı heyecanını evinizde yaşatmak istiyorsanız evinizde bir köşeyi ayırabilirsiniz. Çam ağacı ile birlikte kozalaklar, ahşap bir sandık, kırmızı bir battaniye, yine ahşaptan yapılmış, ışıltılı biblolar size muhteşem bir köşe oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
  2. Yılbaşı esintisini evinizin bir odasında her köşede yaşamak istiyorsanız bu sefer size önerimiz mumlar ve yine ahşaptan ışıltılı aksesuarlarla birlikte, dolaplarınızdan perdelerinize kadar birçok yere yılbaşı süsleri asarak yeni yılı karşılamanız olacaktır. Masa üzerinize koyacağınız kozalaklar, duvarlara asacağınız Noel baba figürlü tablolar evinizin bir odasında yeni yıl heyecanı yaşamanızı sağlayacaktır.
  3. Yeni yıl girerken yatak odanızda yeni yıl heyecanını yaşamak istiyorsanız size önerimiz işe yatak örtülerinizi değiştirmekle başlayabilirsiniz. Noel baba figürlü, kırmızı beyaz renkte ve yeni yılı müjdeleyen bir yatak örtüsü dekorasyonun ilk adımı olmalıdır. Bununla birlikte yılbaşı motifleri taşıyan küçük aksesuarlar ile uygulamayı tamamlayabilirsiniz.yilbasi_yatak_odasi
  4. Eğer evinizde şömineniz varsa yılbaşı heyecanını evinizde yaşamak sizin için çok daha keyifli olacaktır. Şömine önünü yılbaşı köşesi olarak dekore edebilirsiniz. Bunun için tüylü bir post, kırmızı beyaz renkli ve büyüklü küçüklü mumlar, yılbaşı süsleri, hediye çuvalları ve bir çam ağacı kullanabilirsiniz.evde_somine_yilbasi
  5. Yeni yılın geldiğini mükemmel bir dış kapı süsü ile tüm komşularınıza hatırlatabilirsiniz. Sizin yaşadığınız yeni yıl heyecanını, kapınızdan geçen her insana bir kapı süsü ile yaşatabilirsiniz.
  6. Evinizin yola bakan camını yeni yıl motifleri ile süsleyebilirsiniz. Camınızın ortasına astığınız ve kızağı ile birlikte camda duran bir Noel baba size heyecan verdiği gibi camınıza bakan herkese de aynı heyecanı yaşatacaktır.
  7. Evinizde mutfakta çok zaman geçiriyorsanız ve burada yeni yılı her an hatırlamak istiyorsanız mutfak masanız sizin için en ideal alan olacaktır. Masa örtünüzü değiştirip kırmızı beyaz bir örtü sererek, üzerini şamdan mumluklar ve yılbaşı süsleri ile süsleyerek yeni yılın keyfine varabilirsiniz.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA