Erkek çocuk odası dekorasyonu için 5 fikir

erkek-cocuk-odasiEbeveynler erkek çocuklarını ailelerin geleceği olarak görürler. Mizacı gereği erkekler güçlü ve korkusuz, ancak bir o kadar da nazik ve ince olmalıdır. Erkeklerde bu dengeyi kurabilmek için çocuk yaşlarda onların zevklerine kulak vermek gerekir. Bebeklikten çocukluğa adım attıklarında ise onların zevklerini en iyi odaları yansıtır. Erkek çocukları kızlar gibi değildir. Kızları evin her odasında, mutfakta, banyoda, annelerinin peşinde görmek mümkündür. Ama erkek çocukları genellikle zamanlarını odalarında geçirirler. Odaları onların karargâhıdır ve aralarında ayrı bir bağ vardır.

Erkek çocuklarının zevkleri başkadır. Bazen çok yaratıcı istek ve talepler ortaya çıkartabilirler. Bu nedenle oğlunuzla birlikte odasını dekore ederken onun fikir ve isteklerine mutlaka kulak vermelisiniz. Onu bir çocuk olarak görmemeli ve sınırlarını zorlayarak yaratıcılığını odasına yansıtmasına izin vermelisiniz. Erkek çocuklarının odaları kızlara göre daha az renkli olduğu için dekorasyon alternatiflerinin kızlara nazaran daha az olduğu kanısına varılabilir. Ancak biraz araştırma sonucunda bunun ne kadar yanlış bir bilgi olduğunu göreceksiniz. erkek-cocuk-odasi-1

Erkek çocuk odaları için herhangi bir dekorasyon fikriniz yoksa yazımız size yardımcı olacaktır. İşte, erkek çocuk odası dekorasyonu için uygulayabileceğiniz 5 fikir.

  1. Erkek çocuğu odalarının kendine has bir teması vardır. Bu tema çocuğunuzun zevk ve taleplerine göre belirlenmelidir. Bazıları kendilerini bir denizci gibi hayal ederler, bazıları bir savaşçı, bazıları ünlü bir futbolcu veya bir araba tutkunu. Bu zevkler göz önüne alınarak bir tema belirlemek ve odanın dekorasyonunda bu temaya uygun mobilya ve aksesuarlar kullanmak hem ortaya farklı ve yaratıcı bir oda çıkmasına hem de çocuğunuzun kendini bu odada çok rahat ve mutlu hissetmesine neden olacaktır.
  2. Erkek çocuk odaları dekore edilirken renk seçimi son derece önemlidir. Daha çok mavi, kırmızı ve gri tonlarının kullanıldığı erkek çocuk odalarında daha sade ve sakin bir hava vardır.
  3. Eğer erkek çocuğunuzun odası küçükse ve yerleşimi nasıl yapacağınızı bir türlü belirleyemiyorsanız bu durumda ergonomik mobilyalardan yana tercih yapabilirsiniz. Örneğin iki katlı bir mobilyada üst kısım yatak olarak kullanılırken, alt bölümde çalışma masası olabilir. Böylelikle alana yayılmak yerine küçük bir alanda tüm ihtiyaçları giderebilirsiniz. Ergonomik ve çift yönlü kullanılan bu mobilyalar yer tasarrufunun yanında oldukça farklı bir dekorasyon ortaya çıkarır.
  4. Erkek çocukların yatak konseptleri oldukça ilginç ve güzeldir. Daha çok arabalardan bozma olan bu yatak modelleri odaya sihirli bir dokunuş verirken, çocuğunuzun kendini mutlu ve farklı hissetmesini sağlar.
  5. Erkek çocuk odalarında fazla aksesuara ihtiyaç olmayabilir. Onlar kızlar kadar süse ve şatafata düşkün olmadıkları için odaları sade ama etkileyicidir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA