Çok çocuklu ailelere çocuk odası dekorasyonu için 4 öneri

ranza

Çok çocuğu bulunan aileler için her çocuğa bir oda verebilmek mümkün değildir. Bu durumda ailelerin küçük alanları daha verimli bir şekilde kullanabilmek için değişik dekorasyon uygulamalarına ihtiyaç duyması söz konusu olabilmektedir. Çok çocuklu ailelere çocuk odası dekorasyonu için 4 öneri ile küçük odaları daha verimli şekilde kullanabilmeniz söz konusu olabilecektir.

1. Ranza kullanımına özen gösterin. Özellikle çocukların yaşına uygun olabilecek niteliklere sahip olan ranzaların kullanımı hem onların yaşına uygun bir yatak odasına sahip olmasına olanak sağlayacak olan dekoratif ranzaları tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Özellikle 4’lü çocuk ranzaları çocuklarınızın küçük yaşlarda daha fazla hareket edebilecekleri alanlara sahip olmaları konusunda size destek olacaktır. Bu sebeple ranza seçimi yaparken sadece yatak seçimine değil kullanım olanaklarına da dikkat etmelisiniz. Ranzaların ev şeklinde dekoratif olarak süslenmiş olan modelleri sayesinde çocuklarınıza oyun oynayabilecek daha geniş alanlar bırakabilmeniz mümkün olacaktır.

2. Çocuk odalarında çocuklara hareket edebilmelerine olanak sağlayabilmek için katlanabilir yatak seçeneklerini kullanmanızın da büyük bir faydasını görebilirsiniz. Çocuklarınız yatacağı zaman yatak olarak açılabilen diğer zamanlarda ise kapatılarak odanın daha geniş bir oyun alanı oluşturması için yeterli genişliği yaratabilecek yatak seçimleri de size diğer odalarda oyun oynamaları sorununu ortadan kaldırarak evin tüm dağınıklığının sadece çocuk odasında olmasına olanak sağlayacaktır. Özellikle çok çocuklu ailelerde evdeki dağınıklıktan şikayet edenler için geniş alana sahip çocuk odaları büyük bir önem taşımaktadır.

ranza-1

3. Elbise dolaplarından kurtulmanız faydanıza olacaktır. Yatak odalarında olduğu gibi çocuk odalarında da en çok yer kaplayan mobilyalardan biri olarak karşımıza çıkan elbise dolaplarından kurtulmanız sayesinde çocuklarınıza daha rahat hareket edebilecekleri alanlar yaratabilmeniz söz konusu olabilecektir. Özellikle de 3-4 çocuk sahibi aileler için her çocuğa bir dolap koymak yerine yatak ve ranza altlarında çekmeceler bulunan modelleri tercih etmeniz faydanıza olacaktır. Bunlar sayesinde hem çocuklarınızın eşyalarını koyabilecek çekmecelere sahip olmanız hem de elbise dolaplarının çok yer kaplaması sorunu ile baş edebilmeniz mümkün olacaktır.

4. Renk seçimlerinizi yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Çok çocuk olması ve bunların her biri için ayrı ranza kullanacak olmanız odanın daha küçük görünmesine neden olacağından rengarenk bir oda hazırlamanız daha küçük odalara dönüştürmenize neden olacaktır. Bu sebeple mavi beyaz ya da turuncu beyaz gibi sade ve en fazla iki renkli dekorasyona dikkat etmeniz odaların daha geniş görünmesi için daha doğru bir seçim olacaktır.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA