Çocuk odasına ranza fikirleri

Çocuk odalarının vazgeçilmezlerinden biridir ranzalar. Özellikle iki çocuklu ailelerde çocuk odası küçükse akla ilk gelen çözüm ranzadır. Ancak ranza kullanmak için illa birden fazla çocuğunuz olmasına gerek yok. Eğer çocuğunuz ranza da yatmayı seviyorsa, odasında ranzaya yer verebilir, ranzanın alt kısmını ise yatak yerine farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Ranza ile uygulanan birkaç dekorasyon örneğini sizler için bir araya getirdik. Bu dekorasyon fikirleri size ilham kaynağı olacak.

ranza

Ranzanın alt kısmında yatak kullanmayıp, o bölümü çocuğunuzun oyuncaklarını saklayabileceğiniz bir alan olarak değerlendirebilirsiniz. Düzenli bir görünüm için oyuncaklarını sevimli sepetlere koyabilirsiniz. Dilerseniz bu bölümü perdeyle kapatarak gizemli bir hava yaratabilirsiniz.

ranza5

Ranzanın alt kısmındaki yatağı kaldırarak o bölüme yan yana iki büyük minder yerleştirin. Böylece çocuğunuzun uzanıp kitap okuyabileceği, arkadaşlarıyla sohbet edebileceği konforlu bir köşe oluşturabilirsiniz.

ranza2

Ranzanın alt katında yatak kullanmayarak mekana ferahlık katabilirsiniz. O geniş ve özel bölümü çocuğunuzun oyun oynayabileceği güzel bir alana dönüştürün. Ayrıca oyuncaklarını ve kitaplarını da burada saklayabilirsiniz. Yatağın kenarlarını desenli duvar kağıdıyla kaplatarak farklı bir görünüm yakalayabilir, yatağının üstünde kullanacağınız küçük bir cibinlik ile prenseslere yakışır bir yatak hazırlayabilirsiniz.

ranza3

Ranzanın altını renkli ışıklandırmalar ve sevimli minderler ile süsleyerek çocuğunuz için güzel bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Burası çocuğunuzun arkadaşlarıyla oturup oyun oynayabileceği keyifli bir köşe olacak.  Dilerseniz ahşap ranzanızın yan kısımlarını çiçekli bir duvar kağıdıyla kaplayarak ortamdaki sevimli havayı arttırabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA