Çam ağacı ile salonunuza neşe katmanın 5 yolu

Yeni yıl dendiğinde ilk akla gelen şeylerden biri yılbaşı ağacıdır. Çam ağacı süslemek çocuklar kadar yetişkinleri de mutlu eder.

cam_agaci_susleme_yilbasi

Birçok anlayışa göre ölümsüz ve sonsuz bir hayatı simgeleyen çam ağaçları bize yeni yılın heyecanını yaşatırken, özellikle süsleme aşamasında tüm aile bireylerine neşe katar. Çam ağaçları ile siz de yeni bir yılı karşılamak istiyorsanız, size bu noktada bazı önerilerimiz olacak.

İşte özellikle salonlarda yer alan ve en çok oraya yakışan çam ağaçları ile salonunuza neşe katmanın 5 yolu:

  • Salonlarınızı süsleyecek olan çam ağaçlarını seçerken iki alternatifiniz var. Ya gerçek bir çam ağacı alacaksınız ki, bunu pek fazla önermiyoruz, ya da plastik bir çam ağacı ile gecenize neşe katacaksınız. Ancak hangi tür ağacı seçerseniz seçin onu salonunuzda hangi alanda konumlandıracağınız son derece önemli. Eğer salonunuzda şömineniz varsa çam ağacınızın yeri kesinlikle şöminenizin hemen yanıdır. Eğer salonunuzda böyle bir farklılık yoksa çam ağacınız için bir köşe boşaltabilir ve ağacınızı buraya yerleştirerek onu süsleyebilirsiniz.
  • Çam ağacı yeşil renk olur elbette ancak son dönemlerde üretilen imitasyon ağaçlar farklı renkleri ile karşımıza çıkabiliyor. Özellikle beyaz renkte üretilmiş olan plastik ve imitasyon çam ağaçlarını süslemek emin olun size çok daha neşeli ve keyifli gelecek. Beyaz çam ağaçları rengarenk süsleri ve birbirinden canlı ışıklandırmaları ile salonunuzda oldukça şık bir yeni yıl havası yaratacaktır.
  • Yeşil renkteki çam ağaçları artık çok klasik, beyazlar ise hiç bana göre değil diyorsanız veya salon konseptinizde ağırlıklı olarak ahşap havası varsa, ahşap bir çam ağacı ile salonunuzda yeni yıl havasını estirebilirsiniz. Üzerini yine dilediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz bu çam ağaçları ile salonunuza küçükte olsa bir neşe katmış olursunuz.
  • Çam ağacı almaktan yana değilseniz ancak ille de yeni yıla çam ağacı olmadan girmem diyorsanız veya çam ağacı koyabilecek yeriniz yok ise, çam ağacı şekli vererek süslerinizi duvarınıza asabilirsiniz. İçerisine ışıklandırmalar yaparak veya tüm süsleri ışıklarla çevreleyerek daha net bir görüntü ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bu farklı alternatif en çok çocuklarınızın dikkatini çekecektir.
  • Kullanacağınız çam ağacı nasıl olursa olsun, onun çok etkileyici ve göz alıcı olmasını sağlayan en önemli unsur elbette üzerine yapılan süslemelerdir. Kimi zaman rastgele dağıtılan farklı figürlerle süslemeler yapılır, kimi zaman da süsler hep bir hizada ve bir sırada konumlandırılır. Bu durumda karşınıza alternatif olarak mumlar, kağıt süsler, ışıklar, melekler, yıldızlar, renkli ve farklı birçok materyallerle hazırlanmış süsler çıkacaktır. Sizin ise tek yapmanız gereken zihninizi özgür bırakarak ve sınır tanımayarak süslemelerinizi keyifle yapmak olmalı. Böylelikle salonunuza neşe katan çam ağaçlarına sahip olabilirsiniz.

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA