Çalışma masası dekorasyonu için 10 yaratıcı fikir

Çalışma masası, verimli çalışmayı sağlayacak ve motive edecek bir ortama sahip olmalı…

çalışma-masası-2

İster özel bir oda ayrın, ister bir odanızın köşesini çalışma alanınız yapın, her şey sizin zevkinize ve beğeninize göre döşenmeli, konforlu olarak hazırlanmalıdır. Özellikle sürekli ev ortamında çalışan biriyseniz ya da iş saatlerinde işiniz yetişmiyor ve evde de çalışmanız söz konusu oluyorsa bir çalışma köşesi oluşturmanız gerekir. Çalışma alanı ihtiyacınız varsa oluşturacağınız bu alanı çalışma sisteminize uygun hale getirerek dekore edebilirsiniz.

Evde çalışmanın en eğlenceli yanlarından biri de çalışma odasını istediğiniz gibi dekore edebilmenizdir. Masanızın ebatları, duvar rengi, duvar kağıdı ortamdaki aksesuarlar… Çalışırken nasıl bir mekan da rahat edeceğinizi hayal ediyorsanız, gerçekleştirmek tabi ki sizin elinizde. Kendi tarzınızı birebir çalışma alanınıza yansıtabilir, konforunuza konfor katabilirsiniz.

Çalışma masası dekorasyonunda en önemli ve dikkat edilmesi gereken husus sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren ve gerekli konforu sağlayan modelleri tercih etmenizdir.

Çalışma masası dekorasyonu için 10 yaratıcı fikir

  1. Art deconun stilinden faydalanarak renkli, insana canlılık ve enerji veren renklerini ve desenlerini çalışma masası modelinizi seçerken tercih edebilirsiniz. Bu tarzı tamamlamak adına çalışma masanıza küçük kutular, belki tatil yörelerinde topladığınız taşlar, çalışma masası lambaları ile tamamlamak mümkün.
  2. Öncelikli olarak rahat bir çalışma odası tasarlarken aynı zamanda mekandan tasarruf etmeyi ihmal etmemek gerekir. Çalışma odasına ayıracak bir odanız yoksa hem dolap hem çalışma masası olan bir model tam size göre. Çalışma masanızı bir gömme dolaba yerleştirerek içini çalışma masası olarak hem de farklı çalışma alanları olarak kullanabilirsiniz. Dolabın kapılarını kapattığınızda hem ortam ferahlar ve çalışma alanı kapanır hem de masanızı da toplamış olursunuz.
  3. Çalışma alanınızda ferah bir görüntü için beyaz masaları tercih edebilirsiniz. Beyaz ile birlikte kırmızı, siyah, bej, fildişi, yeşil, mavi gibi farkların tonlarını bir araya getirebileceğiniz için hemen hemen çalışma odasındaki diğer dekorasyona uydurmanız kolay olacaktır.
  4. Retro ve minimal özelliklere sahip ayak kısımları üst kısmı camdan imal edilmiş ince çekmeceleri ve hemen altında gerekli dosya ve evrakları kullanabileceğiniz çalışma masaları da odayı şık göstermenin yanı sıra rahat çalışma ortamı da sağlayacaktır size.
  5. Mekanı daraltmamak ya da dar göstermemek için mümkün olduğunca sade ve açık renkli, masalar tercih etmelisiniz. Dolapları olan bir masa düşünüyorsanız, beyaz dolaplar hem ışık duracak hem de odayı aydınlatacaktır. Dolaplar ile çevrili bir masa eşyaların, dosyaların, kitapların ya da kırtasiye eşyalarının saklanabilmesi açısından  da oldukça kullanışlı. çalışma-odası-3
  6. Birçoğumuzun evinde mutlaka aileden kalmış ayaklı dikiş makineleri vardır. Bunları ne yapacağımızı bir türlü bilemiyoruz. İşte size bu dikiş makinelerini değerlendirmek için bir fikir. Bu dikiş makinelerin üst kısımlarına sevdiğimiz renkte ve yapıda ahşap monte ettirerek çalışma masası olarak değerlendirebilirsiniz.
  7. Özellikle dar alanlarınız varsa ve masam çok yer kaplamasın diyorsanız, fonksiyonel çalışma masaları tercih edebilirsiniz. Modern şekilde, minimal dizayn edilmiş bu masalarda küçük çekmece olmasına dikkat edin çünkü özellikle kırtasiye eşyalarınızı koymak için işinize yarayacaktır. Ayrıca bu çekmeceler, bazı eşyalarınızı da yerleştirmenizi sağlayacağından masanızın daha derli toplu gözükmesini sağlayacaktır.çalışma-masası-3
  8. Laptop sık kullanan biri iseniz ya da masanızda elektronik eşya sık kullanılıyorsanız mutlaka elektrik kablolarının masanızın görünmeyen bir kısmından geçmesine özen gösterin ve bunu size sağlayabilecek tarzda masalar tercih edin. Böylece düzenli ve rahat çalışma ortamı sağlamış olacaksınız.
  9. Çalışırken mutlaka müzik olsun, müziksiz yapamam diyenler için de çalışma masası tercih ederken, ses sistemini koyabilecekleri yerlerin olduğu yine modern tasarımlı şık çalışma masaları mevcut. Bazı çalışma masalarında iki adet hoparlörde mevcut olanlar var. Böylece telefonunuzu bile bu hoparlöre bağlayarak çalışırken müziği rahatlıkla dinleyebilirsiniz.
  10. Özellikle mimarlık, iç dekorasyon, mühendislik gibi çizim üzerine bir çalışma yapmak için çalışma masasına ihtiyacınız varsa vintage modeli olan Fransız esintisi olan eğimi isteğinize göre ayarlanabilir çalışma masaları tercih etmelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA