Çalışma masalarında kullanılabilecek 15 dekoratif eşya

calisma-4Evinizde bir çalışma odanız bulunuyorsa ya da oturma alanınızda oluşturduğunuz bir çalışma köşeniz varsa, çalışma masası kaçınılmazdır. Masanızda yer vereceğiniz birtakım objeler hem görsel anlamda hem de işlevsel açıdan size fayda sağlayabilir. Bu tip objeler çalışma enerjinizi arttırdığı gibi çalışırken sizi daha çok motive edebilir.

Daha verimli ve düzenli çalışabilmenizi sağlayacak, çalışırken sizi motive edebilecek birkaç öneriyi uygulamanız oldukça kolay…

 1. Çalışma masanız bir duvara yaslı ise, çalışma masanızın karşısına asabileceğiniz kağıt tutacaklarına aklınıza o anda gelen şeyleri unutmadan not ettiğiniz kağıtları bu bölümlere asabilir, yapılacaklar listenizi bu panolara koyabilirsiniz. calisma-2
 2. Çalışma masanızın karşısında bulunan duvara güzel bir tablo ya da sevdiğiniz fotoğrafları asabilirsiniz. Çalışırken baktığınızda size keyif verecek bu fotoğraflar daha mutlu çalışmanızı sağlayabilir.
 3. Masanız bir duvara bakıyorsa bu duvara raflar monte edebilir, bu raflara kitaplarınızı, defterlerinizi, kırtasiye malzemelerinizi, biblolarınızı, çerçevelerinizi yerleştirebilirsiniz.
 4. Masanızın karşısındaki duvara monte edebileceğiniz bir askıya kalemliklerinizi, makas gibi bazı kırtasiye malzemelerinizi asabilirsiniz.
 5. Masanızın kenarına koyacağınız küçük bir vazo ve çiçekler çalışma masanıza tazelik ve huzur katacaktır. Renkli vazolar kullanabileceğiniz gibi cam kavanozlar içerisine yerleştirilmiş taşlar içine koyabileceğiniz taze çiçekler ile güzel bir görünüm yaratabilirsiniz.
 6. Hoş bir masa lambası hem aydınlatma ihtiyacınızı giderecek hem de dekorasyona hoş bir hava verecektir.
 7. Masanızın altına yerleştirebileceğiniz değişik renk ve şekildeki çöp kutularına günlük çöplerinizi atabilirsiniz.
 8. Çeşitli renk ve şekillerdeki kavanozlara, bardaklara, kalemliklere rengarenk kalemlerinizi yerleştirebilirsiniz. Masanızın tasarımı ve eşyaları sade ise daha sade kalemlik seçiminde bulunabilirsiniz. calisma-1
 9. Masanız üzerinde bulunduracağınız çeşitli boyuttaki kutulara ya da sepetlere kırtasiye malzemelerinizi ya da bazı eşyalarınızı koyabilirsiniz. Böylelikle masanız daha düzenli gözükür.
 10. Duvara asacağınız ya da masanıza koyacağınız şirin bir saat hoş görünümü yanı sıra zamanı da kontrol edebilmenizi sağlayacaktır.
 11. Masanıza dik şekilde koyabileceğiniz dosyalara evraklarınızı, not kağıtlarınızı yerleştirebilirsiniz.
 12. Ataçlarınızı koyabileceğiniz küçük kutular, kırtasiye malzemelerinizi koyabileceğiniz küçük düzenekler masanızı renklendirebilir.
 13. Masanızın önüne, çalışma sandalyenizi de alacak üzerine şekilde bir kilim ya da küçük bir halı yerleştirebilirsiniz.
 14. Masanıza özel alacağınız bir kupada çalışırken çayınızı ve kahvenizi içme keyfi yaşayabilirsiniz.
 15. Değişik renklerdeki ve modellerdeki cam şişelere su koyarak masanızda bulundurursanız, bu şişeler gözünüzün önünde durdukça size su içme isteği verecektir.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA