Beyaz eşya seçiminde dikkat etmeniz gereken 6 şey

beyaz-esya
Beyaz eşyalar günlük hayatımızın en önemli parçaları. Onlara ne denli ihtiyacımız oluğu ortada. Üzerimizden büyük bir yük alıyorlar.   Evde ve işyerlerinde beyaz eşyalara bağımlı yaşıyoruz. Bu saatten sonra onlar olmadan nasıl bir hayat yaşayacağımızı, nasıl bir telaş ve yorgunluk içerisinde olacağımızı ise düşünmek zor. Beyaz eşyalardan maksimum fayda sağlamak ise kullanımları konusunda en önemli nokta. Gün geçmiyor ki yeni bir modeli çıkıyor. Üreticiler teknolojiyi arkalarına aldılar ve beyaz eşyalarda da harikalar yaratıyorlar. Tüm bunların içerisinden en doğrusunu ve kullanışlısını seçmek epey zor. Bu durumda bilinmesi gereken bazı detaylar var. İşte beyaz eşya seçiminde dikkat etmeniz gereken 10 şey;

  • Beyaz eşya alırken gözünüze güzel görünen ya da en son çıkan modelden öte ihtiyacınıza en uygun modeli seçmelisiniz.
  • Beyaz eşyalar standart hacimlere sahip değiller. Onları satın almadan önce nerede konumlandıracağınızı belirlemeniz ve koyacağınız yere göre ebat seçimi yapmanız gerekir.
  • Beyaz eşyalarda birbirinden farklı birçok model var. Tabii ki bu modellerin her birinin ayrı ayrı fiyatı var. Seçim yaparken fiyata fazla takılmayın. Çok uzun yıllar kullanacağınızı unutmayın. Fiyat yerine kullanım kolaylığı ve işlevselliği ilk baktığınız konu olsun.
  • Beyaz eşyalar teknolojik ürünlerdir. O nedenle hiç beklemediğiniz bir anda anlayamadığınız bir nedenden dolayı arıza yapabilir. Ve bu arızaların tek çözüm yeri ise teknik servislerdir. Hal böyle olunca seçim yaparken markalara ve yaygın teknik servislerin olmasın özen gösterin.
  • Beyaz eşyalar ciddi manada enerji harcar. Gün içerisinde hepsinin aynı anda çalıştığı çok zamanlar vardır. Bunlar biriktiğinde elektrik faturanızda büyük bir yer kaplarlar. Ancak üreticiler enerji tasarrufu konusuna çoktan el attı. Ve bu sorunu beyaz eşyaları A’dan F’Ye kadar sınıflandırarak çözdüler. A sınıf beyaz eşyalar enerji tasarrufu konusunda en verimlisi olup, aynı performansı minimum enerji harcayarak yapıyorlar. Seçim yaparken bu ayrıntıyı atlamayın.
  • Beyaz eşyalar kendi içerisinde oldukça çok programa sahipler. Ancak programın çok olması ömrünün kısa olmasına sebep oluyor. Bu aletler ne kadar detaylı olursa hata vermesi o kadar muhtemel. Bu nedenle seçim yaparken çok programlı olmasına değil, işinize yarayan programlar olmasına dikkat edin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA