Bebek odası dekorasyonunda kullanabileceğiniz 9 aksesuar önerisi

bebek-odasi-5

Bebek beklerken bebek odası hazırlamak, bu tatlı oda için değişik aksesuarlar araştırıp, seçmek oldukça keyiflidir. Bu aksesuarları odaya yerleştirip ara sıra onları seyretmek daha da bir farklı heyecan katar bebek bekleyenlere… Bebek odası için hazırladığınız mobilyalarla birleştirerek kullanacağınız aksesuarlar bebek odanızı renklenip, daha da şirin bir görünüm oluşturacak, oda dekorasyonunuzu neşelendirecektir. Bebeklerin hareketli objelere, canlı renklere, oyuncaklara, değişik eşyalara duydukları merakı göz önüne alarak birçok farklı ürünü bebek odası dekorasyonunuzda değerlendirebilirsiniz.

 1. Bebeğinizin odasında gündüz olduğu kadar geceleri de vakit geçireceğinizi düşünerek aydınlatma konusunda gece lambalarına da ihtiyaç duyacaksınız. Bu anlamda size yardımcı olacak gece lambalarını, oda dekorasyonunuzda kullandığınız renklere uyum sağlayacak şekilde seçebilirsiniz. Bebeğinizin yatağının başına, şifonyerinin üzerine ya da emzirme koltuğunuzun yakınına koyabilmek için seçeceğiniz canlı renklerde ve şirin tasarımlı gece lambaları bebeğiniz odasında güzel bir aksesuar da olacaktır. Tavana asacağınız lambaların seçiminde gene odanın renk uyumuna bağlı kalarak seçimler yapabilirsiniz.
 2. Bebeğinizin yatağının üzerine yatarken seyredebileceği ya da oynayabileceği oyuncaklar asabilirsiniz. Bebeğiniz oyuncaklarını seyrederek oyalanırken ya da müzikli oyuncakların müziğini dinlerken çok daha rahat uykuya dalabilir. Bu tip oyuncaklar aksesuar görünümün yanı sıra aynı zamanda hem bebeğiniz için bir eğlence kaynağı olacak hem de bebeğinizin zihinsel gelişiminde ve hayal günün gelişiminde etkili olacaktır. bebek-odasi
 3. Bebeğinizin odasının duvarlarını süsleyebileceğiniz en güzel aksesuarlar çeşitli resimler, fotoğraflar, tablolardır. Bebeğiniz cinsiyetine uygun renklerde ve şekillerde seçebileceğiniz bu resimlerde hayvan figürlerini tercih edebilirsiniz.
 4. Bebek odanızın duvarlarına uygulayabileceğiniz yapıştırmalar odayı daha da eğlenceli ve şirin bir görünüme kavuşturacaktır.bebek-odasi-1
 5. Beşiğine ya da yatağına serebileceğiniz çeşitli desen ve renkteki örtüler, yastıklar bebeğinizin yatağına ayrı bir hava katacaktır. Bebeğin cinsiyetine göre kız ya da erkek renkleri seçebileceğiniz gibi zevkinize ve odanızda kullandığınız renklere uyumlu farklı renkleri kullanarak da bebek odasındaki aksesuarlarınızı seçebilirsiniz. bebek-odasi-3
 6. Kullanacağınız değişik renk ve desendeki kilimler de oda dekorasyonunuzu renklendirmeye yardımcı olacaktır.
 7. Emzirme koltuğunuz üzerine koltuğunuzun renk tonuna uyumlu olacak şekilde koyabileceğiniz canlı renk ve değişik şekillerdeki yastıklar, örtebileceğiniz küçük şal türünde bir örtü koltuğunuzu neşelendirecektir.
 8. Duvarlara asabileceğiniz raflara bebeğinize okuyacağınız kitapları, oyuncakları ya da çeşitli eşyalarını yerleştirebilirsiniz. Bu tasarım hem işlevsel yönüyle hem de görsel anlamda oda dekorasyonunuz için uygun olabilir.
  bebek-odasi-3
 9. Bebek odanızın kapısına bebeğinizin cinsiyetine göre seçeceğiniz renk ve şekillerde kapı süsleri asabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA