Banyosunu yenilemek isteyenler için 4 farklı banyo önerisi

Evimizi dekore ederken seçimlerimizi zevklerimiz ve tarzımız belirler. Ev dekorasyonumuz stilimizin birer yansımasıdır adeta. Sizler için bir araya getirdiğimiz 4 farklı banyo örneğinde kendinizden bir şeyler bulabilir, banyonuzu yenilemek için harekete geçebilirsiniz.

gokyuzu-cicek

Gökyüzü etkisi

Küçük bir banyonuz varsa beyaz ve mavinin huzur verici ve ferahlatıcı etkisinden faydalanın. Duvarınızın bir bölümünü canlı tonda bir maviye boyayarak dikkat çekici ve oldukça şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Küçük ve dar bir lavabo dolabı kullanmanız yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Mavi ve beyazı siyahla dekore ederek oldukça modern bir hava yakalayabilirsiniz. Mekan dar olduğundan aydınlatma olarak tavandan spot ışık kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Yer ve duvar karolarında beyaz renk tercih etmeniz mekanı daha ferah gösterecektir. Duvarınıza gökyüzünü anımsatan yıldız formlu bir aksesuar asın.

Bahar Dalları

Sade ama bir o kadar da renkli bir banyo için canlı renkleri aksesuarlarda kullanmayı tercih edin. Banyonuzda mavi ve sarı tonlarını bir arada kullanarak ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sıcak ve canlı bir atmosfer yaratmak için taze bitkiler kullanmayı deneyin. Küvet ve lavabo önünde kullanacağınız paspaslarla banyonuza renk katabilir, küvetinizin çevresini sudan korumaya yarayan şık bir duş perdesi kullanabilirsiniz.  Çiçek desenli bir duş perdesi kullanarak doğanın huzurlu etkisini banyonuza taşıyın. Eğer lavabo dolabınız düz, sade bir renkte ise aynanız da renkli bir seçim yapmanız ortama farklı bir hava katacaktır.

 kuvet-ahsap

Klasik ve modern çizgiler

Klasik, ayaklı beyaz bir küvet ile banyonuzda hem nostaljik hem de modern bir etki bırakın. Duvarınızda mavinin pastel tonlarını tercih ederek ferah bir ortam yaratabilirsiniz. Havlularınızı düzenli bir şekilde muhafaza edebileceğiniz raflı açık bir dolap ideal bir seçim olabilir. Banyonuzun zeminini ıslak zeminlerde kullanıma uygun, mekana sıcaklık katacak parke ile kaplayabilirsiniz. Duvarınıza kuş figürlü bir tablo asarak banyonuza sevimli bir hava verebilirsiniz.

Ahşap tutkusu

Dekorasyonda ahşaptan vazgeçemeyenler banyolarında ahşap bir mobilyaya yer vererek veya detaylarda ahşap kullanarak sade ve şık bir görünüm yakalayabilirler. Tüm mobilyaları ahşap tercih edip mekanı karartmak yerine klozet kapağı veya ayna kenarında ahşap kullanarak daha aydınlık ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Havlular ve kişisel eşyalarınız için klasik ahşap bir sehpa tercih etmeniz banyonuza fark katacaktır. Açık renkli bir ahşap parke ve baklava desenli bir duvar kağıdıyla banyonuza son dokunuşu yapın. Dilerseniz klozetin üst kısmındaki duvara güzel bir tablo asabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA