Banyonuzda küçük dokunuşlarla yaratacağınız hoş dekorasyonlar için 12 fikir

banyo-3
Banyonuz ister küçük ister büyük olsun her kullanım alanına uygun uygulayabileceğiniz ve banyo dekorasyonunuz için gerçekleştirebileceğiniz birçok kolay fikir var. Bu fikirleri uygulayarak hem banyonuzda küçük değişiklikler yapabilir hem de az bir bütçeyle banyo ve tuvaletlerinizde hoş bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

 1. Tepsiler ve sepetler birleştirilebilen objelerle tasarım yapılabilen ve evin birçok alanında kullanılan dekoratif ürünlerdir. Banyonuzda da kullanabileceğiniz bir tepsinin içine küçük havlular, sabun, oda kokusu, parfüm, pamuk gibi bazı eşyaları koyarak güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Çiçekler ve kokulu bir mumla süsleyeceğiniz bu tepsi ya da sepet banyonuzun havasını küçük bir dokunuşla değiştirecektir.
 2. Işık veren ve parlak ayna çerçeveleri ile hazırlanmış aynalar banyonuzda hem şık bir görünüm yaratır hem de banyonuz küçük ise daha geniş gösterir
 3. Banyo dolaplarının kulplarını değiştirmek de banyonuza hareket getirebileceğiniz bir başka fikirdir.
 4. Banyo dekorasyonunda kolaylıkla uygulayabileceğiniz diğer bir fikir de banyo duvarlarına monte edebileceğiniz raflardır. Banyoda kullandığınız aksesuarlarınızı bu raflara yerleştirebilirsiniz. Havlular, kokulu mumlar, çiçekler, ayna, diş fırçalık gibi birçok eşyayı bu raflara koyabilirsiniz.
 5. Banyonuzda duvar kağıtları ve sticker tarzı yapıştırmalar kullanabilir, çiçek desenli ya da banyonuzun dekorasyonuna uygun desenli duvar kağıtları kullanarak şık bir banyo dekorasyonu hazırlayabilirsiniz.
 6. Çiçekler dekorasyonda oldukça çok kullanılır. Zeminde uygun bir köşeye koyacağınız vazo içindeki çiçekler ya da banyonuzun duvarlarına asabileceğiniz çiçek motifli tablolarla da banyonuza renk katabilirsiniz. banyo-2
 7. Kendiniz ve misafirleriniz için bir havlu sepeti hazırlayabilir, bu havlu sepetinin yanına dekoratif şişeler koyarak banyonuzda şık bir köşe hazırlayabilirsiniz. Banyonuzda havlularınızı koymak için sehpalardan da faydalanabilirsiniz.
 8. Klasik klozet takımlarının yerine banyonuzun yerinde farklı halılar ya da desenli kilimler kullanabilirsiniz.
 9. Banyo setleri, birbirinden farklı renk ve model seçenekleriyle banyonuzu canlandıracak objelerdir.
 10. Küvetiniz etrafında duş kabini bulunmuyorsa harika desenlere ve renklere sahip banyo perdeleri ile banyo dekorasyon tarzınıza uyumlu olacak şekilde seçerek banyonuzda şık bir hava estirebilirsiniz.
 11. Lavabonuzun yakınında uygun bir alan bulunuyorsa bu bölgeye monte edeceğiniz bir raf üzerine asarak yerleştirebileceğiniz şık kavanozlara diş fırçası, macunu, pamuk, fırça, sıvı sabun şişesi gibi eşyalarınızı koyabilirsiniz.
 12. Duvarlara askılıklarla monte edilebilecek sepetlere konan şık havlular harika bir görünüm yaratır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA