Banyonuzda düzen sağlayın!

Evinizin her alanında olduğu gibi banyoda da düzen sağlamak oldukça önemlidir. Banyoda düzeni sağlarken fonksiyonel ve şık çözümler üretebilirsiniz. Bu konuda en büyük yardımcınız olan dolaplar, raflar ve sepetler ile hem dağınık görüntüden kurtulur, hem de aradığınızı rahatça bulabilirsiniz.

banyo-raf-1

Ek depolama alanları oluşturun
Banyonuzun girintili bölümlerinde ek depolama alanı yaratabilirsiniz. Bu alanlarda gömme dolap veya raf ünitesi kullanarak temizlik malzemeleri ve banyo eşyalarınızı düzenli bir şekilde saklayabilirsiniz.

duvar-rafi-banyo

Açık raflara yer açın
Ayaklı veya duvara monte açık raf üniteleri evinizin her alanında olduğu gibi banyonuzda da şık ve kullanışlı bir çözüm sunar. Açık raflı depolama çözümleri ile havlu, sepet, kavanoz gibi pek çok eşyanızı dekoratif bir şekilde sergileyebilirsiniz.

havlu-2

Havlular için askı kullanın
Havlu askılıkları hem düzenli bir görünüm için, hem de kullanım kolaylığı bakımından banyoların vazgeçilmezidir. Yan yana asarak çeşitli askı kombinasyonları yapabileceğiniz gibi havlupan da kullanabilirsiniz. Havlupana asarak daha çabuk kurutacağınız havlularınız bakteri üremesini de engelleyecektir. Bildiğiniz gibi ıslak kalan havlular bakteri üremesine yol açar.

kapı-arkasi

Kapı arkasından yararlanın
Kapı arkasına asacağınız raf, sepet veya askılık ile kullanışlı bir depolama alanı yaratabilirsiniz. Sık kullandığınız makyaj malzemeleri, saç fırçası, krem ve şampuan gibi eşyalarınızı kapı arkasında muhafaza ederek yerden de kazanmış olursunuz.

şifonyer

Farklı eşyalardan faydalanın
Yatak odanızda kullandığınız bir şifonyer, bahçenizdeki bitki standı veya servis arabasını banyonuzda değerlendirerek farklı ve şık bir depolama çözümü yaratabilirsiniz. Şifonyerin çekmecelerini çıkarıp içine hasır sepetler yerleştirerek şık ve kullanışlı bir saklama alanı oluşturabilirsiniz.

banyo-sepet

Tel ya da hasır sepetleri duvarınıza asın
Banyo malzemelerini saklamanın bir diğer yolu ise duvara asacağınız sepetler. Havlu, diş macunu, krem gibi ürünleri sepetlerin içine koyarak hem yerden tasarruf edebilir, hem de küçük çocuklarınızın ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA