Banyolarınızda uygulayabileceğiniz 12 yaratıcı fikir


Ufak dokunuşlarla banyolarınızı çok daha kullanışlı ve şık ortamlara dönüştürebilir, banyonuzda geçirdiğiniz zamanları keyifli hale getirebilirsiniz.

banyo-son

Banyonuzun görünümünde büyük değişiklikler yapamaya bütçeniz müsait olmayabilir. Böyle bir durumda dekoratif görünümde değişiklikler yaparak sizi daha mutlu edecek bir dekorasyon banyonuzda oluşturabilirsiniz.

Sizin için bir araya getirdiğimiz fikirler ile hayalinizdeki gibi bir banyoya kavuşabilmeniz çok kolay. Banyolarda farklı bir hava estirmek ve şıklık katmak için banyo dekorasyon fikirlerini uygulamanız yeterli.

 1. Banyonuzda hem şık hem de kullanışlı alanlar yaratmak istiyorsanız, pratik ve yaratıcı depolama alanları oluşturarak tüm kişisel bakım ürünlerinizi, havludan temizlik eşyalarına kadar pek çok eşyanızı saklayabilirsiniz. Özellikle küçük banyolarda pretik ve akıllı saklama çözümleri uygulamak sizi oldukça rahatlatacak ve banyonuzda hareket alanı yaratacaktır.
 2. Çekmece içi düzenleyiciler bayolarda adeta hayat kurtarır. Banyonuzun raflı bölümlerine çekmece içi düzenleyiciler yerleştirerek banyonuzun çok daha düzenli olmasını ve daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Saç, cilt ve yüz bakımı için kullandığınız ürünleri ve çeşitli eşyalarınızı yerleştireceğiniz düzenleyiciler ile kendinizi çok daha düzenli hissedeceksiniz.
 3. Kadınların kullandığı ve vazgeçemediği eşyalardan biri de saçlarını şekillendirmek için kullandıkları aletler. Saç şekillendiricilerinizin fazla yer kapladığını düşünüyorsanız, onlar için oldukça pratik bir saklama alanı yaratabilir, hem yerden tasarruf etmek hem de şık bir çözüm üretmek için düzleştirici ve maşanızı rulo pvc yardımıyla banyo dolabınızın iç kapağına yapıştırabilirsiniz. Diğer bir pratik fikir de ahşap bir dosya kutusunu veya gazeteliği banyo dolabınızın iç kapağına monte etmek. Böylelikle saç kurutma makinesi ve saç şekillendiricileri için saklama alanı yaratmak mümkün.  Saç kurutma makinesi ve düzleştiriciler için bir başka depolama fikri de tel sepet veya klasörler kullanarak banyo dolabınızın yan tarafına geniş, tel bir sepet monte ettirmek.banyo-saklama
 4. Banyolara renk katan aksesuarlardan biri de çiçekler. Çiçekler kullanarak yapabileceğiniz tasarımlarla banyonuzda çok şık ve farklı bir hava yaratabilmeniz mümkün.  Renkli camdan şişelere, kavanozlara yerleştirdiğiniz çiçekleri banyonuzdaki köşelere koyabilir, bu kavanoz ve şişeleri banyodaki dolabınızın, lavabonuzun üzerinde, küvet kenarlarında ya da hoşunuza gidecek bir köşede kullanabilirsiniz.
 5. Tepsiler de banyolar kadar tüm evin çeşitli yerlerinde kullanabileceğiniz bi aksesuar. Banyonuzda misafir havluları, sabunlar, şampuan ve krem veya makyaj temizleme malzemelerinizi şık bir tepsiye yerleştirerek oldukça şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Banyonuzun tarzına ve renklerine göre yapabileceğiniz tepsilerle banyonuzda şık ve farklı bir hava estirebilirsiniz.
 6. Tüm eşyalar gibi evde kullanılan dolaplar da zamanla yıpranır ve eskir. Eskimiş banyo dolaplarını değiştirmek için yeterli bütçeye sahip değilseniz buna karşılık dolapları yenilemek istiyorsanız, dolapları farklı bir renge boyatarak yeni ve çok daha şık bir görüntü kazandırabilirsiniz. Üzerine zarif çiçek desenleri yaptırarak ya da bu konuda beceriniz varsa kendiniz çiçek desenleri yaparak banyonuza daha romantik bir hava oluşturabilirsiniz.
 7. Banyolara daha doğal bir görünüm katmak için, zemini  sudan etkilenmeyen parke ile döşemek de banyoda uygulayabileceğiniz farklı fikirlerden biri. Doğal ve sıcak bir izlenim bırakan ahşap kullanarak hem banyoyu daha ferah gösterir hem de farklı bir ortam oluşturabilirsiniz.
 8. Dolap kapağının iç kısmına raf monte ettirerek kişisel bakım ürünleriniz için alan yaratmanız mümkün.
 9. Banyonuzda sıra dışı ve dikkat çekici aksesuarlar kullanmayı seviyorsanız, merdivenden havluluk oldukça enterasan bir fikir. Evde kullanmadığınız eski ahşap bir merdiven varsa havluluğa çevirerek yeni bir yaratıcılığa imza atabilirsiniz.
 10. Banyonuzda ilgi çekici bir görünüm yakalamak için uygulanabilecek bir diğer yöntem de farklı ve iddialı aydınlatmalar kullanmak.
 11. Lavabonuzun altında hasır sepetler koymak da güzel bir fikir.  Bu sepetler ile hem şık bir hava oluşturur hem de kullanışlı bir saklama alanı yaratırsınız. Havlularınızı hasır sepetlerde saklamak yerden tasarruf etmenizi de sağlayacaktır.
 12. Yaz aylarında banyonuzda deniz havası estirebilirsiniz. İstiridye kabuklarından oluşan mumluklar banyonuzda tercih edebilir, deniz kabuklarından ve deniz yıldızlarından yapılmış dekoratif bir ayna ile  banyonuzda deniz havası yaşatabilirsiniz. banyo-5

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA