Ayakkabıları düzenlemek için 4 fikir

Kadınların ayakkabı tutkusu meşhurdur. Biz kadınlar öyle birkaç çift ayakkabıyla yetinmeyiz. Spor kombinler için ayrı, gece davetleri için ayrı, günlük giyimde farklı ayakkabılar giyeriz. Spor ayakkabılar, stilettolar, dolgu topuklar, sandalet, çizme, bot derken liste uzar gider. Hal böyle olunca kutularca ayakkabı birikir. Ve çoğu zaman bu ayakkabıları sığdıracak yer bulamayız. Böyle durumlarda ayakkabı depolama konusu başlıca bir sorun haline gelebilir. Ancak basit yöntemlerle bu problemi çözebilirsiniz.

ayakkabi-duzen

1. Mevsime göre ayırın
Ayakkabı dolabınızda yeterince yer yoksa, mevsime göre ayırabilirsiniz. Kışın yazlıkları, yazın ise kışlıkları ayrı bir bölümde tutarak hem yerden kazanır, hem de aradığınızı daha rahat bulabilirsiniz. Ayrıca yaz ve kış başlarında dolabınızı düzenlerken ayakkabılarınızı gözden geçirip bakıma ihtiyacı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

ayakkabi

2.Gardrobunuzda yer açın
Gardırobunuzun içini tasarlarken bir bölümünü veya birkaç çekmecesini ayakkabılarınız için ayırabilirsiniz. Özellikle kolay toz olan süet ayakkabıları ve ince topuklu abiye ayakkabılarınızı dolap içinde saklayabilirsiniz. Bunun için gardropların içine eklenen sürgülü ayakkabı raflarını kullanabilirsiniz.

3.Kutulardan yararlanın
Pek çok yapı markette karton veya kumaş saklama kutuları bulunuyor. Geniş kutuların içerisine birkaç tane ayakkabıyı bir arada koyabilir, dolabınızdaki boş bir bölümü bu kutularla doldurabilirsiniz. Böylece ayakkabılarınızı düzgün bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

kutu
Farklı boyutlardaki desenli karton kutular da oldukça kullanışlı. Bu tip karton kutuları dolap üstü boşluklarında değerlendirebilirsiniz.

kutu-saklama

Ayrıca dolabınızın içindeki geniş raflı bölüme üst üste kutular yerleştirip ayakkabılarınızı bu kutuların içinde saklayabilirsiniz.

4. Girişte bir dolap bulundurun
Evinizin girişinde ayakkabılarınızı koymak için geniş bir dolaba yer verebilirsiniz. Dolap içinin raf raf olması daha pratik bir kullanım sağlar.

dolap-giris

Klasik ayakkabı dolaplarının dışında sepet çekmeceli bir dolap kullanabilirsiniz. Bu tür bir dolap özellikle spor ayakkabılarınızı saklamak için ideal olabilir.

ayakkabi-dolap

Farklı tasarımları seviyorsanız, retro tarzı çelikten yapılmış renkli bir dolabı ayakkabı dolabı olarak kullanabilirsiniz.

Sizlere ayakkabılarınızı düzenli tutmanın birkaç pratik yolundan bahsettik. İlham verici ev dekorasyon fikirleri için  sayfamızı takip etmeye devam edin.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA