Anı köşesi oluşturmak için 5 öneri

agac

Evinizde ya da ofislerinizde boş alanlarınızı en iyi şekilde değerlendirmenizin yolu kesinlikle anı köşeleri oluşturmaktır. Çeşitli şekillerde hazırlayacağınız anı köşeleri sayesinde evinizde ya da ofisinizde daha rahat bir şekilde oraya ait olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu konuda dekorasyon blogları ilginç fikirler sunabiliyor.

merdiven1

İşte evinizde bu havayı yakalamak için 5 öneri;

  • Çerçevelenmiş fotoğraflarınızı bir duvara asın: Değişik renklerdeki çerçevelerde bulunan ve farklı ebatlardaki fotoğraflarınızı belli bir düzene uymadan ancak uzaktan bakıldığı zaman sanki bir bütünlük varmış havası olacak şekilde duvarınıza asabilirsiniz.
  • Anı ağacı oluşturun: Duvarınıza bir ağaç resmi çizdirin ya da üç boyutlu duvar kağıtları arasından bir ağaç resmi bulup duvarınıza yapıştırın. Daha sonra bu ağacın dallarına yaprak yerine fotoğraflar gelecek şekilde çerçevelenmiş fotoğraflarınızı asın. Bu dekorasyon fikri, hem anılarınızla baş başa güzel vakit geçirmenize yardımcı olacak, hem de odanıza daha romantik bir hava katacaktır.
  • Merdiven altlarını değerlendirin: Merdiven altlarında boş kalan duvarları fotoğraflarla süsleyerek dekoratif ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Böylece boş alanları değerlendirdiğiniz gibi burada kendinize ait bir köşe de oluşturabilirsiniz.
  • Merdiven basamakları ve duvarları: Merdiven basamaklarının boşta kalan ve yan tarafta durulduğunda görülen kısımlarına fotoğraflar koyabilirsiniz. Böylece hem yerden kazanır, hem de evinizi gezmek isteyen misafirlerinize hayatınızdan kesitler sunabilirsiniz.Merdiven duvarlarınızda da aynı etkiyi oluşturmanız mümkün olacağı gibi burada diplomalar ve başarı belgeleri gibi hayatınızın önemli başarılarını da sergileyebilirsiniz. Böylelikle misafirlerinizin kadar siz de zamanda bir yolculuk yapma fırsatına kavuşursunuz.
  • Nişler ve aydınlatmalardan yararlanın: Eski fotoğraflarınızı, daha önce el emeği ile yapmış olduğunuz dekoratif eşyalarınızı ve çok eskiye ait olan, hatta antik sayılabilecek türden küçük eşyalarınızı nişler ve aydınlatmalar vasıtasıyla sergileyerek oldukça kapsamlı bir anı köşesi oluşturmanız mümkün olacaktır. Böylelikle atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı da dekoratif bir biçimde sergileyebilirsiniz.

    Dekorasyona meraklıysanız, farklı ve ilgi çekici
    dekorasyon fikirleri için http://www.dekorasyonluhayat.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA