Akülü Vidalama Aletleri ve Şarjlı Matkaplar Hakkında Merak Ettikleriniz

Şarjlı matkap: Bu yazımızda size şarjlı matkap nedir, şarjlı matkap fiyatları, şarjlı matkap marka ve modelleri hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

sarjli-matkapTemel amacı delik delmek olma matkaplar havşa açmak amacıyla da kullanılır. Matkap, delik delinmesi gereken yerde delme işlemi gerçekleştirirken, bu sırada oluşan talaşı helisel kanallar vasıtasıyla dışarıya atar.

Havşa matkapları ise delme işlemi sonrasında oluşan çapakları almak, keskin delik kenarlarını yumuşatmak amacıyla kullanılır. Matkap, breyz adı verilen bir makinanın ucuna takılarak kullanılır. Ancak halk arasında “breyz” yerine “matkap”, “matkap” yerine “matkap ucu” ifadesi kullanılmaktadır.

Matkap takımları kullanılarak delme/havşa açma işlemlerinin yapıldığı tezgahlara “matkap tezgahı” denmektedir.  Breyz ise elektrik motorlu bir el aletidir.

Halk arasında “şarjlı matkap” olarak ifade edilen el aletleri ise vida sökülmesi ve takılması için kullanılan akülü aletler kategorisindedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akülü el aletleri, diğer bir ifadeyle şarjlı matkaplar ortaya çıkmıştır.

Şarjlı matkaplar farklı amaçlara hizmet etmek üzere üretilmektedir. Şarjlı matkabının teknik özellikleri ve akü gücü kullanım alanlarına göre değişebilir. Basit vidalamalar için küçük ebatlı bir şarjlı matkap iş görürken, daha fazla güce ihtiyaç duyulan zeminlerde kuvvetli şarjlı matkaplar kullanılması gerekir.

Farklı markaların şarjlı matkapları bulunmaktadır. Bunlar arasında en fazla tercih edilen markalar arasında Bosch, Makita, Skill,Max-Extra, RBT gibi marklar bulunmaktadır.

Akülü vidalama aletleri hırdavat ürünleri satan yerlerden temin edilebilir. Yapı marketler ve online hırdavat marketleri şarjlı matkap almak için doğru adreslerdir.

Şarjlı Matkap Fiyatları

Şarjlı matkap fiyatları marka ve model göre değişmektedir. Piyasada farklı volt aralığında aküye sahip cihazlar bulunabilir. 100 TL’nin altında satışa sunulanların yanı sıra, 600 TL’ye yaklaşan fiyata sahip akülü vidalama aletleri bulabilirsiniz.

Satın alacağınız ürünü seçerken markasına, garantisine ve satışı yapan firmaya bakarak karar vermenizi tavsiye ederiz. Internetten sipariş verirken hırdavat konusunda uzman bir hırdavat marketi kullanmanızın size avantajları olacaktır. Bu sayede çok daha fazla ürün seçeneğini değerlendirme fırsatına sahip olursunuz.

Bosch Şarjlı Matkap

En fazla tercih edilen şarjlı vidalama aletleri arasında Bosch yer alır. Kalitesi ve teknolojisi ile güven veren bir marka olan Bosch, el aletleri kategorisinde farklı ürün seçenekleri sunar. Şarjlı matkap alacaksanız listenizin en başına Bosch marka şarjlı matkap modellerini koymalısınız. Bu markanın farklı ürün seçenekleri bulunmaktadır. Bosch şarjlı matkap fiyatları ürün modeline göre değişmektedir. Kampanyalı bir ürünü 150 TL’ye bulabilirsiniz.

Bu yazımızda matkap, breyz, akülü vidalama, şarjlı matkap gibi ifadelerin aslında ne anlama geldiğini sizlere anlatmaya çalıştık. Delme ve vidalama ihtiyaçları için kullanılan bu cihazlar online hırdavat marketinden temin edilebiliyor.

hirdavat-burada

Profesyonellerin ve amatörlerin hırdavat ürünleri ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan Hirdavatburada.com Türkiye’nin her bölgesine hırdavat malzemeleri satışı gerçekleştirmekte.

Elektrikli el aletleri, dijital ölçüm cihazları, bahçe aletleri, garaj ekipmanları, el aletleri, iş güvenlik ürünleri, yapıştırıcı ve kimyasallar, havalı el aletleri gibi farklı kategorilerde 30.000’den fazla ürünün satışını gerçekleştiren http://www.hirdavatburada.com , 40 yıldır hırdavat sektöründe yer alan Metaş Hırdavat bünyesinde faaliyet gösteriyor.

100 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz nakliye fırsatı, kapıda nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği, peşin fiyatına kredi kartına taksit olanağı gibi avantajlar sunan Hirdavatburada.com web sitesinde 30.000’in üzerine hırdavat ürününü bulabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA