5 Adımda Taşınma Rehberi

tasinma-rehberi

Yeni bir eve taşınmak, yeni bir hayata başlamakla eş değer duygular yaşamanızı sağlayacak. Taşınma kararıyla birlikte birçok yük de peşinizden gelecek elbette. Öncelikle sakinliğinizi koruyarak plan yapmanız, tüm süreci çok daha rahat ve kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Huzurla yeni bir evde, yeni bir yaşama başlamak için adım adım takip etmeniz gerekenleri bir araya getirdik. Hepsi kulağınıza küpe olacak kadar değerli.

Liste Yapın
Oturun ve tüm detayları içeren, yapmanız gerekenleri doğru sıraladığınız, aile içindeki görev dağılımını belirleyeceğiniz bir liste yapın. Tek tek maddeleri gözden geçirin ve son halini her zaman yanınızda taşıyın. Bu liste, sizin taşınma sürecinizde ihtiyacınız olan hiçbir şeyi unutmamanızı sağlayacaktır.

Nakliye İşleri
Nakliye firması seçerken, referans en önemli şeylerin başında geliyor. Evden eve nakliyat yaparken profesyonel tutumunu bozmayacak, eşyalarınıza zarar vermeyecek, söylediği saatte söylediği yerde olmayı başaracak bir nakliyeci arıyorsanız, kullanıcı yorumları can kurtarıcınız olacak. Bunu yapabileceğiniz en iyi yer ise Armut.com. Nakliyecilere verilen puanlara ve yapılan yorumlara göz atarak kararınızı verebilirsiniz. Aynı zamanda teklifler arasından bütçenize en uygun evden eve nakliye firmasını da seçme şansınız olur.

Erken Hazırlanmaya Başlayın
Çünkü erken kalkan yol alır. Eğer evinizi taşıyacağınız süreci son dakikalara bırakırsanız, mutfak eşyaları ve biblolarınızı aynı koliye atarken bulursunuz kendinizi. Tüm eşyalarınızın doğru bir şekilde taşınması, hiçbir eksikle karşılaşmamanız için hazırlanmaya erkenden başlayın. Taşınacağınız güne kadar her gün az az iş yaparak hazırlandığınız zaman yaptığınız düzenlemeler aklınızdan uçup gitmez. Hepsini tek tek hatırlar, her şeyin kontrolünüz altında olduğunu hissedebilirsiniz.

Telefonla Aranacak Kurum ve Kuruluşlar
Taşınmanıza birkaç gün kala telefonun başına geçip tek tek bazı kurumları aramanız gerekiyor. Örneğin internet sağlayıcınız veya uydu kaynağınızı arayarak taşınacağınız bilgisini vermeli ve hizmetin devam etmesi için yapılacakları not etmelisiniz. Yeni evinize gittiğiniz zaman günlerce televizyonsuz, telefonsuz veya internetsiz kalmak istemiyorsanız, bunu yapmayı unutmamalısınız. Ayrıca elektrik, su, doğalgaz gibi hesaplarınızın da kapatılıp, yeni evinizde açtırılması gerekiyor.

Teyit Bölümü
Teyit bölümü geldiyse gerçekten taşınmaya hazırsınız demektir. Evden eve nakliyenizi sağlayacak şirket ile tekrar gün ve saat gibi bilgileri netleştirmenizde fayda var. Aynı zamanda taşınacağınız bilgisini verdiğiniz ve hizmet almayı beklediğiniz diğer yerlerle de teyit görüşmeleri yapmanız, içinizin rahat etmesini ve stres yaşamadan taşınmanızı sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAPLA